ZIŅAS

"Visas lietas jādara un jāmācās darīt pašam. "

No 2016.gada augusta līdz š.g. aprīļa beigām Liepājas Jauniešu mājā darbojās brīvprātīgais no Spānijas - Pablo Gonzalez Jimenez. Viņam šie 9 mēneši ir bijis piedzīvojums. 

Turpinājumā lasiet kā viņam gāja, ko viņš domā par Liepāju un Latviju kopumā!

 

Pastāsti nedaudz par sevi un ko tu šobrīd dari

Es nāku no Spānijas Karību salām un man ir 23 gadi. Šeit esmu brīvprātīgo programmas ietvaros un strādāju ar jauniešiem Jauniešu mājā. Palīdzu organizēt aktivitātes jauniešiem un mana projekta ietvaros oganizēju videospēļu turnīru kā arī aktivitātes saistībā ar resursu (resycling)pārstrādi. Un protams mācu jauniešiem spāņu valodu. Pirms ierados šeit strādāju par bārmeni Anglijā.

Ko tu saki par Liepāju, Latviju, kas tev patīk vai nepatīk salīdzinot ar Kanāriju salām

Esmu priecīgs, ka esmu tieši Liepājā, ko var dēvēt par kultūras galvaspilsētu. Uzskatu,ka man ir paveicies, jo te ir dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas un kultūras pasākumi, piemēram klubs Fontaine, ko bieži apmeklēju. Zinu, ka dažiem brīvprātīgajiem nav šādu izklaides iespēju un tad viņu ikdiena ir garlaicīgāka. Bet noteikti Kanāriju salās ir daudz vairāk iespēju atpūsties un pavadīt brīvo laiku ārā, kas šeit man pietrūkst.

Kas tevi pārsteidz šeit

Pirms braucu uz šejieni, biju lasījis par Latviju, tāpēc nav daudz lietu, kas mani pārsteidza. Bet mani pārsteidza pat šokēja tas, ka salīdzinoši ar manu zemi, jauni cilvēki agrāk apprecas, veido ģimeni, zina, ko vēlas darīt.

Vēl bija pārsteidzošs skats,ko varu salīdzināt tikai ar kaut ko filmās redzētu. Pēc izlaiduma ceremonijas cilvēki ar saņemtajiem ziedu klēpjiem staigā pa ielām, fotografējas- pārsteidzoši.

Vēl mani pārsteidz, kas te viena otrai blakus sadzīvo dažādas reliģiskās konfesijas un ir tik daudz baznīcu. Tur, kur es dzīvoju, ir viena baznīca, kuru svētdienās apmeklē vecmāmiņas. Bet šeit arī jauni cilvēki ir reliģiozi vai ticīgi, jo ir arī senās tradīcijas,kas tiek piekoptas paralēli.

Ko tu vēlies iemācīties vai pamēģināt darīt pirms projekta beigām

Esmu jau paceļojis, biju Lietuvā un Igainijā, nedaudz pa Latviju. Gribēju aizbraukt uz Pēterburgu, bet nedomāju,ka sanāks. Vēl vēlējos izmēģināt  snovošanu, bet ziema jau beidzas. Un arī īstu ledus hokeju,jo Kanāriju salās spēlēju hokeju uz skrituļslidām un būtu forši izmēģināt ,kā tas ir uz ledus.

Ko tu vēlētos uzlabot šeit priekš jauniešu ikdienas

Vasarā šeit ir ko darīt, bet ziemā ir maz vietu,kur tieši jaunieši var izklaidēties vai aktīvi darboties telpās. Jā, noteik lieli koncerti, pasākumi Lielajā dzintarā, bet pietrūkst tādas vietas, kur notiek viņu pašu koncerti vai pieaicinātu mākslinieku uzstāšanās.

Kas ir tavi lielākie ieguvumi dzīvojot šeit, ko esi iemācījies

Dzīvojot svešā zemē tik ilgu laiku, loģiski,ka esmu pieaudzis, kļuvis patstāvīgs un varētu pat teikt ieguvis autanomiju. Un liels ieguvums ir tas, ka visas lietas jādara un jāmācās darīt pašam.

 

Projekts "Walk'n'talk" īstenots "Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros un finansējumu saņem no Eiropas Savienības.