ZIŅAS

Valsts svētku ieskaņā Liepājā norisināsies konkurss “Mana kūka – manai Latvijai”
Valsts svētku ieskaņā Liepājā norisināsies konkurss  “Mana kūka – manai Latvijai”

Lai padziļinātu skolēniem zināšanas par Latviju, kā arī veicinātu patriotisko radošumu, Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs (LBJC) 4. novembrī organizēs konkursu skolēniem “Mana kūka - manai Latvijai”. Konkursā aicināti pieteikties Liepājas skolu 5. klašu skolēni. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 30 oktobrim.


Konkurss norisināsies Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Laumiņa” Krūmu ielā 29, pulksten 14.00. Komandas sastāvā jābūt pieciem skolēniem, kurus pavadīs skolas pedagogs. Konkurss palīdzēs visiem kopā gatavoties Latvijas dzimšanas dienas svētkiem, tāpēc skolēniem laikus jāatkārto zināšanas par valsts vēsturi.
Pasākumā dalībnieki piedalīsies erudīcijas konkursā, kura tematika ir Latvijas daba, ģeogrāfija, interesantākie fakti vēsturē, kultūrā un zinātnē. Būs iespējams kopīgi gatavot un dekorēt kūku, izmantojot Latvijā audzētus un ražotus produktus, kā arī varēs piedalīties salvešu darbnīcā. Savukārt skolotāji piedalīsies valsts svētku piespraužu gatavošanas darbnīcā.


Konkursu vērtēs žūrija. Veiksmīgākās un atjautīgākās komandas apbalvos ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra diplomiem un balvām.


Konkursa nolikums atrodams LBJC mājaslapā internetā www.liepajasbjc.lv.
Latvijas Republikas proklamēšanas diena ir Latvijas valsts pasludināšanas diena, kas ik gadu tiek atzīmēta 18. novembrī. Šī diena tiek svinēta par godu faktam, ka 1918. gada 18. novembrī Latvijas Tautas padome proklamēja Latvijas Republiku, padarot to par neatkarīgu valsti.


Informāciju sagatavoja:
Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībnieki Diāna Urbāne un Niklāvs Zahars
jauniezurnalisti@liepajasbjc.lv
www.liepajasbjc.lv

publicitātes foto: Karjeras attīstības centrs