ZIŅAS

Spēka diena kļūst par starptautisku pasākumu un jau septembrī aicina visus piedalīties
Spēka diena kļūst par starptautisku pasākumu un jau septembrī aicina visus piedalīties

 Vēl viens Latvijas veiksmes stāsts: Spēka diena kļūst par starptautisku pasākumu un jau septembrī aicina visus piedalīties

 

Jau nedaudz mazāk kā pēc mēneša, 10. septembrī, ikviens interesents tiek aicināts piedalīties Pasaules pievilkšanās dienā (World Pull Up Day), kas līdz šim plašāk bija pazīstama kā Vislatvijas Spēka diena. Pasākuma ideja un aktivitāte – pievilkšanās pie stieņa – paliek nemainīga.

Pasākuma galvenais mērķis ir mudināt sabiedrību domāt par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī apzināties labas fiziskās formas nozīmi ikdienas dzīvē. Protams, liels izaicinājums ir uzrādīt labu rezultātu uz citu pasaules valstu fona, ko Latvijai visus iepriekšējos gadus ir lieliski izdevies izdarīt.

“Spēka dienas fenomens un ideja ir pārņēmusi visu pasauli. Spēka diena ir sava veida Latvijas Nokia vai Skype. No nacionāla pasākuma tas ir izaudzis par starptautisku, tāpēc šogad pieņēmām lēmumu Spēka dienu pārdēvēt par Pasaules pievilkšanās dienu, saglabājot tās galveno ideju”, stāsta Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš.

Lai pulcētu pēc iespējas lielāku dalībnieku skaitu un padarītu dalību šajā pasākumā vēl pieejamāku, pasākuma organizatori ir ieviesuši arī jauninājumu. “Šogad dalībniekiem ļausim pievilkties ne tikai mūsu organizētajos pievilkšanās punktos, kopskaitā 80, bet arī viņiem pašiem būs iespēja reģistrēt savu punktu un pieskaitīt rezultātu valsts kopējam rezultātam”, atklāj M.Šlēziņš.

Spēka dienas tradīcija aizsākās 2012. gadā, kad VAS “Latvijas dzelzceļš” kopā ar Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību pirmo reizi rīkoja šo pasākumu. Gadu gaitā šī pasākuma ideja iemantoja lielu atbalstītāju skaitu ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.

Plašāka informācija par pasākuma norisi atrodama www.pievilksanasdiena.lv. (LV versija)

Plašāka informācija par pasākuma norisi atrodama www.worldpullupday.com. (ENG versija)