ZIŅAS

Pievienojies debašu nodarbībām
Pievienojies debašu nodarbībām

Šīs nedēļas sākuma, 19. oktobrī, LBJC Jauniešu mājā notika pirmās debašu nodarbības, kuras apmeklēja 14 jaunie interesenti. Nodarbībā tika apskatīti debašu teorijas pamati, struktūra, kā arī noslēgumā novadītas Popera stila debates saīsinātā formātā.

Renāte Rozentāle, viena no debašu nodarbības apmeklētājām un ilggadēja debatētāja saka: "Man šķiet, ka tas lielākas, par ko varu būt pateicīga ir tas, ka esmu iemācījusies visu redzēt un saprast no abām pusēm. Debates arī ir praktiski iznīcinājušas bailes uzstāties publiski. Tā ir iespēja sevi visu laiku intelektuāli izaicināt."

 

Dalība debašu nodarbībās ir lielisks veids, kā uzzināt vairāk par pasauli sev apkārt, iemācīties uzstāties publikas priekšā, kā arī sākt domāt kritiski! „Jauniešu māja” veido savas debašu nodarbības, galvenokārt, tādēļ, ka ir skolas, kurās nav aktīvu debašu klubu kaut arī atsevišķiem skolēniem būtu interese. „Vēlamies, lai jebkuram jaunietiem būtu iespēja regulāri trenēties debašu mākslā,” uzsver Roberts, Jauniešu mājas projektu vadītājs.

 

Debates Jauniešu mājā ir regulāras nodarbības, kā arī tiks organizēta iesaistīto skolēnu dalība debašu turnīros. Nodarbībās jebkurš kopā ar draugiem apspriedīs aktuālāko pasaulē, debatēs par interesantām tēmām un ātri uzlabos savas debašu mākslas spējas. Piedaloties debašu turnīros, būs iespēja arī sacensties ar debatētājiem no citām skolām, kā arī iegūt daudzus jaunus draugus, kuriem arī patīk interesēties par aizraujošām lietām un nebūt pasīviem.

 

Arī turpmāk, katru pirmdienu plkst. 16.00, Jauniešu mājā notiks debašu nodarbības, un jebkurš interesents ir aicināts pievienoties un attīstīt šo mākslu. Ir iespējams arī pieteikties citām nodarbībām: http://goo.gl/forms/Vo39C5lEjN