ZIŅAS

Pieteikšanās termiņš Kārļa Lielā balvas konkursam pagarināts līdz 23. februārim
Pieteikšanās termiņš Kārļa Lielā balvas konkursam pagarināts līdz 23. februārim

Vai esi 16-30 gadus vecs un piedalies Eiropas mēroga projektā? Izmanto iespēju un piesakies Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam, kura mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū. Pieteikšanās sākās 2014. gada 2. decembrī un ilgs līdz 2015. gada 23. februārim. Uzvarētāji iegūst ne tikai atzinību un iespēju iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu projektu, bet arī naudas balvu.

Par balvu

Kopš 2008. gada Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds ik gadu piešķir Kārļa Lielā balvu jauniešu projektiem, kas sekmē saprašanos, veicina kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos un sniedz praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi.

Trīs labākie projekti saņem ne tikai atzinību, bet arī naudas balvu; 5000 eiro apmērā par labāko projektu, 3000 eiro par otro vietu un 2000 eiro par trešo vietu. 2015. gada rudenī laureāti apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā, bet visu 28 ES valstu labāko projektu pārstāvji 2015. gada maijā tiks uzaicināti doties četru dienu ceļojumā uz Āheni, Vācijā, lai piedalītos apbalvošanas ceremonijā.

 

Pirmā vieta tika piešķirta dāņu projektam "Our Europe". Projekta komanda gada laikā apceļoja 24 Eiropas valstis un intervēja vietējos jauniešus par sadzīvi, izglītību un darba apstākļiem. Vēlāk šīs intervijas tiks publicētas projekta mājas lapā.

Otrā vieta tika Nīderlandes jauniešu kongresam "JouwDelft & Co", kurā piedalījās 55 jaunieši no visas Eiropas, lai runātu par jauniešu bezdarba problēmu. Diskusiju laikā gūtos atzinumus projekta līderi apkopoja rezolūcijā, kas nosūtīta Eiropas Parlamentam.

Trešo vietu ieguva Kipras projekts "Employment4U", kura ietvaros tika organizētas darba grupas un semināri, lai palīdzētu jauniešiem darba meklējumos un uzlabotu viņu prasmes. Lai uzzinātu vairāk un pieteiktos konkursam, dodies uz http://www.europarl.europa.eu/news