ZIŅAS

Noslēgušās jauniešu apmaiņas "Connected", Dānijā.
Noslēgušās jauniešu apmaiņas

  Ar smaidu sejā vakar Liepājā atgriezās jaunieši no jauniešu apmaiņas "Connected" Dānijā, Saksoebingā. Kopā ar  vēl lietuviešu, somu un dāņu jauniešiem, viņi pavadīja neaizmirstamu vienu nedēļu (31.07.-7.08.), kuras laikā apguva vienu no piedāvātajām darbnīcām - drāmu, mūziku, māklsu, cirku un deju-ieguva jaunus draugus, iepazina Dānijas kultūru un paplašināja savas angļu valodas zināšanas.

 

   Apmaiņas dalībniece Paula dalījās ar saviem iespaidiem:”Es izvēlējos drāmas darbnīcu un  savu izvēli nenožēloju. Mums bija lieliska vadītāja, Bente. Lai gan mūsu darbnīcā piedalījās tikai astoņi cilvēki, priekšnesums iznāca ļoti labs. Tēma par, kuru runājām bija par klimata pārmaiņām, kas ir ļoti aktuāls temats, tādēļ ceru, ka skatoties mūsu izrādi, cilvēki varbūt aizdomājās par šo problēmu, kas skar ikvienu. Apmaiņas laikā satiku jau zināmus jauniešus no iepriekšējām apmaiņām, kā arī ieguvu daudz jaunu draugu. Es labprāt atgrieztos vēlreiz Dānijā. Manuprāt, tā bija lieliski pavadīta nedēļa, kuru būtu vērts atkārtot.”

 

  Paralēli apmaiņai Saksoebingā, notikai vēl divas citas apmaiņas Nykobingā un Stubbekobingā. Liepājas jauniešiem Nykobingas apmaiņā bija iespēja apmeklēt dejas, cirka un mākslas darbnīcas. Nykobingā apmaiņā piedalījās jaunieši no Rumānijas, Itālijas, Dānijas un Latvijas. Ceturtdienā jaunieši no visām trim grupām tikās Nykobingā, kur prezentēja savus nedēļas laikā tapušos priekšnesumus gan uz ielas, gan “Culthus Falster” jauniešu centrā. Bet pēc kopizveidotā koncerta sekoja ballīte, kuras laikā tika spēlētas katras valsts tradicionālās spēles un visu trīs apmaiņu jauniešiem bija iespēja iepazīt cits citu labāk un dalīties pieredzes stāstos par piedzīvotajiem nedēļas notikumiem.

 

  Ja arī tu vēlies piedalīties kādā no apmaiņām, tad seko līdzi Jauniešu Mājas jaunumiem mūsu mājaslapā un facebook kontā.