ZIŅAS

Noslēdzies projekts Liepājas izaicinājums
Noslēdzies projekts Liepājas izaicinājums

Liepājas Jauniešu māja šovasar realizēja projektu “Liepājas izaicinājums”, kura ietvaros notika interaktīvās spēles izstrādes darbnīca un mūzikas darbnīca.  

Spēles darbnīcā jaunieši strādāja pie spēles uzdevumiem, izvēlējās nozīmīgas vietas Liepājā un veidoja dizainu. Rezultātā izveidota spēles mobilā aplikācija "Liepājas izaicinājums", kas bezmaksas lejuplādējama Google play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itlideris.jauniesumaja

Izveidots arī spēles buklets, kas pieejams Liepājas Tūrisma un informācijas centrā, Jauniešu mājā un Liepājas Olimpiskajā centrā. Lajuplādējot aplikāciju, varēs aplūkot un uzzināt par 15 dažādām Liepājas vietām. Spēli iespējams sākt no jebkuras vietas un apmeklēt katru nākošo sev vēlamā secībā. Dalībniekam jāatrodas 50 metru rādiusā no norādītās vietas, mobilajā tālrunī jābūt ieslēgtam internetam un GPS. Ja tajā brīdī nav tādas iespējas, tad selfijus ir iespēja augšuplādēt Jauniešu mājas mājaslapā www.jauniesumaja.lv sadaļā Liepājas izaicinājums, kā arī aplūkot visu dalībnieku augšuplēdētās bildes. Ar aplikācijā uzņemtajām bildēm iespējams dalīties arī savos sociālo tīklu kontos. Apmeklējot visas aplikācijā norādītās vietas un augšuplādējot visus selfijus, aplikācijas sākumā norādītajā e-pastā dalībnieki saņems atraktīvu apliecinājumu par dalību spēlē.

Savukārt mūzikas darbnīcā jaunieši apguva mūzikas menedžmentu, aranžiju un publisko tēlu. Notika praktiskās nodarbības,  grupas mēģinājumi un konsultācijas ar darbnīcas vadītājiem. Arī ārpus projekta paredzētajām aktivitātēm jaunieši patstāvīgi izmantoja Jauniešu mājas mūzikas telpu mēģinājumiem. Rezultātā izveidojās muzikāla jauniešu apvienība “Creative cloud”. Jaunieši veidoja koverversijas jau zināmām dziesmām un projekta laikā tapušas oriģināldziesmas. Savu veikumu jaunieši prezentēja koncertos 12. augustā Starptautiskās jaunatnes dienas ietvaros pludmales kafejnīcā “Vēja dārzs” un 1. septembrī uz lielās skatuves Rožu laukumā.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.