ZIŅAS

Norisinājies pirmais jauniešu festivāls
Norisinājies pirmais jauniešu festivāls


26.augustā pašā Liepājas sirdī, Rožu laukumā, notika pirmais Liepājas jauniešu "Gaismas un Krāsu" fetsivāls.  Festivāls norisinājās par godu Jauniešu mājas trešajai gadadienai un Starptautiskajai Jaunatnes dienai.

 

Pasākums bija atvērts apmeklētājiem no plkst.15:00, taču oficiālā atklāšana notika plkst. 19:00, kad uzsāka kursēt pirmais jauniešu graffiti tramvajs, kas īstenots caur projektu ar Jaunatnes politikas Valsts programmas 2016. gadam finansiālu atbalstu.
Festivāla programma bija piesātināta ar dažādām aktivitātēm visas dienas garumā. Pasākuma organizatori bija Liepājas “Jauniešu māja” ar brīvprātīgo jauniešu komandu, kas kā ziņots darbinieku vadībā tikās jau no maija mēneša, lai ieguldot savus spēkus un attīstot organizatoriskās prasmes veidotu pasākuma saturu,uzrunātu māksliniekus, meklētu sponsorus un uzrunātu darbnīcu vadītājus. Kā vēstīja Jauniešu mājas vadītāja Anna Īviņa “Veidot pasākumu pēc šādas struktūras tika nolemts, lai dotu jauniešiem iespēju iziet cauri organizatoriskajam procesam. Mēs dodam iespēju jauniešiem parādīt sevi kā ‘radītājus’ – viņi rada svētkus sev un citiem pilsētas jauniešiem un iemītniekiem, viņi mācās, ka ieguldot enerģiju viņi spēj radīt sev tīkamu Liepājas pilsētvidi un iegūst jaunas prasmes”.
Siltais un saulainais laiks lutināja liepājniekus un viesus, sniedzot iespēju pilnvērtīgi izbaudīt pasākumu. No plkst. 15:00 aktīvu darbu uzsāka radošās darbnīcas. Bija iespēja piedalīties Liepājas Olimpiskā centra SPA atbalstītajā lielburbuļu darbnīcā, nozīmīšu darbnīcā, plastilīna veidošanas darbnīcā un graffiti darbnīcā, kur jaunieši varēja izpausties uz automašīnas vraka. Paralēli darbnīcām notika ielu vingrotāju sacensības, kurās tika pārbaudīta dalībnieku fiziskā sagatavotība. Drosminieki, kuri vēlējās pierādīt savas spējas, bija daudz. Labākie ieguva dāvanu kartes no festivāla sponsoriem – Blue Shock Race, piedzīvojumu parka “Tarzāns” un BBwakeparka. Sacensība norisinājās četrās disciplīnās gan meiteņu, gan puišu kategorijās.
Rezultātus var apskatīt šeit: http://www.jauniesumaja.lv/data/rezult%C4%81ti.docx
Turpinājumā sekoja “Liepājas Papīra” sponsorētās un Radi Vidi Pats īstenotās otreizējās pārstrādes darbnīcas, kurās varēja apgleznot akmeņus, izgatavot interesantus trauciņus no plastmasas pudelēm un uztaisīt dāvanu maisiņus no avīzēm. Uzsvars tika likts tieši uz otreizējās pārstrādes materiāliem, parādot jauniešiem to, ka ir daudz dažādu veidu kā piešķirt izlietotajām izejvielām otro elpu. Organizācija Radi Vidi Pats festivāla apmeklētājiem piedāvāja iespēju apskatīt un izbraukt ar ērmriteņiem, kas piesaistīja ne vienu vien interesentu. Plkst. 18:00 sākās hennas darbnīca pēc kuras bija liels pieprasījums. Gribētāju rinda nesamazinājās visa vakara garumā.
Zinot, ka daudzi jaunieši ir adrenalīna cienītāji, festivālā bija padomāts arī par to. Notika ekstrēmā sporta paraugdemonstrējumi, kuros jaunie sportisti rādīja trikus, iesaistot arī publiku.
Pasākuma laikā notika paneļdiskusija, kuru vadīja Arstarulsmirus jeb kā senāk dēvētais Gustavo. Diskusijas galvenā tēma ”Vai ir viegli būt jaunam”, kurā diskutēja seši Liepājā zināmi jaunieši – studentu padomes priekšsēdētāja Alīna, mācību uzņēmuma “Tālruņi ar odziņu” vadītāja Anna Audare, Studijas Sense Media vadītājs un digitālo filmu veidotājs Egils Šusts, youtube blogeris Gundars Veits, SIA ,,AIRBALL" valdes priekšēdētāja, Sporta un tūrisma biedrība ,,ODS" projektu vadītāja Katrīne Krūmiņa un Start Up kompānijas vadītājs Dāvis Paipa.
Laikā no plkst. 18:00-21:00 festivāla apmeklētāji varēja apskatīt projekta “Latvija, parādi mums savus stāstus” izveidotās isfilmas, kas finansētas no valsts budžeta. Šeit ir iespēja apskatīt tapušās īsfilmas: http://www.jauniesumaja.lv/videos/ .
Plkst.19:00 cilvēki pulcējās pie Liepājas Universitātes, lai vērotu pirmā jauniešu graffiti tramvaja atklāšanu, kurā piedalījās jauniešu komanda, kura veidoja tramvaja dizainu, jauniešu mājas vadītāja Anna Īviņa, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis, Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Krīstīne Niedre-Lathere un SIA “Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks, ar uzrunas vārdiem atklājot pirmo Liepājas jauniešu “ Gaismas un Krāsu” fesivālu. Tam sekoja longborda izloze, kurā uzvarēja Marta Zāle-Zālīte. Neļaujot publikai atslābt, pēc izlozes pie darba ķērās ielu vingrotāji, rādot iespaidīgus paraugdemonstrējumus. Iesildītā publika bija gatava iesaistīties un rādīt savas spējas arī pudeļmešanas sacensībā. Meistarīgākie dalībnieki saņēma dāvanu kartes no LOC Ledus halles.
Plkst. 20:00 jauno grupu konkursā kā pirmā uz festivāla skatuves kāpa grupa no Daugavpils “Sunrise”. Pēc aktīva skatītāju balsojuma, tika noskaidroti 1. vietas ieguvēji - grupa “MONA” no Kuldīgas, 2. vieta –grupa “Sunrise”, bet 3. vietu dalīja Kuldīgas grupa “KCV”,grupa no Liepājas “Zeme” un liepājnieks Miks Kļaviņš, kurš drosmīgi startēja kā solists. Galvenajā balvā uzvarētāji ieguva iespēju ierakstīt dziesmu profesionālā ierakstu studijā. Savukārt pārējie ieguva dāvanu kartes no mūzikas veikala “ Sound factory”.
Savukārt iestājoties tumsai, apmeklētājiem bija iespēja vērot gaismas lielvizualizāciju, kā arī piedalīties gaismas spēlē “Luna sauc”, kurā atraktīvākās komandas balvās varēja iegūt dāvanu kartes no “QUEST HOUSE” un Tirdzniecības nama “Kurzeme”.
Rožu laukumā vakars noslēdzās ar dalībnieku ‘iekustinātājspēli’ ar balvām no Liepājas Olimpiskā Centra SPA un baseina dāvanu kartēm, kā arī krāšņu ugunsšovu un Edavārdi koncertu, kam sekoja pēcballīte iekštelpu skeitparka hallē, Vecajā ostmalā.
Pasākumu atbalstīja- Liepājas pašvaldība, Go Beyond, RunaBildes.lv, Liepājas Novada Fonds, Liepājas Teātris un Vecais Vikings.