ZIŅAS

Muzeju nakts: Liepājas Jauniešu mājā satiekas cilvēks un laiks
Muzeju nakts: Liepājas Jauniešu mājā satiekas cilvēks un laiks

Mani sauc Diāna, un es esmu Liepājas Jauniešu mājas praktikante. Jau pirmajā prakses dienā man bija šī lieliskā iespēja piedalīties starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” izveidē. Prakse Jauniešu mājā man ir devusi iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un aplūkot ne tikai Muzeja nakts, bet arī citu pasākumu otru pusi – jauniešu un darbinieku sadarbību, kreativitāti, iniciatīvu, ieguldīto darbu, laiku un papīru kaudzi.

Šī gada Muzeja nakts tēma bija “Jauniešu laiks”, kas man lika aizdomāties, cik liels darbs ir ne tikai jaunieši, bet arī pieaugušie. Visgrūtākais bija organizēt un sadalīt darbus, kas kam jādara, kura rezultātā bieži vien jauniešiem nebija, ko darīt. Taču pasākuma izveidošanas laikā man bija prieks ieraudzīt, cik atsaucīgi ir jaunieši. Viņi iesaistās darbos, neskatoties, vai tie ir lieli vai mazi. Muzeja nakts ir viens no piemēriem, kurā jauniešu mājas darbinieki deva iespēju jauniešiem pašiem izmēģināt un iegūt pieredzi darbos, kurus viņi citādāk nebūtu varējuši pamēģināt. Viņi varēja paust savu radošumu  sākot no mandalu sienas dizaina līdz nakts norisei un tās aktivitātēm.       

Kopumā Jauniešu mājas iemītnieki izdarīja vienreizēju darbu Muzeja nakts izveidē. Visa vakara garumā apmeklētāji varēja izbaudīt neparastus mākslas  izpausmes veidus un piedalīties dažādās aktivitātes. Viena no iecienītākajām aktivitātēm bija “Laiks krāsai” - Mandalu siena kurā varēja izpausties visu vecumu pārstāvji. Paralēli  apmeklētāji varēja izteikt savu viedokli viedokļu termometrā par to, kas būtu nepieciešams jaunatnes jomā Liepājā. Vēl apmeklētāji varēja  apskatīt “Laiks ceļojumam” - Paplašinātās realitātes izstāde “Portugāle”, kuru interesanti vēl var aplūkot Liepājas jauniešu mājā līdz 21. jūnijam. Tāpat arī tika rādītas jauniešu veidotas īsfilmas “Laiks atmiņām” stūrītī un interaktīva video instalācija “Laiks skatam no malas”. Kā arī bija iespējams izveidot elektronisko mūziku aktivitātē “Laiks elektronikai”. Vakara otrajā pusē  improvizācijas teātris iesildījās ar spēlēm, kurā tika iesaistīti apmeklētāji, lai sagatavotos improvizācijas teātra “Brīvais Stils” izrādei “Laiks smiekliem”. Vakara noslēgumā Jauniešu mājas apmeklētāji izbaudīja  "Laiku skaņai", jeb jam mūzikas sesiju.