ZIŅAS

Mans pilsētas portrets
Mans pilsētas portrets

Iesaisties projektā "Mans pilsētas portāls" - kur tiks izveidoti 12 dubultās ekspozījas mākslas darbi ar paplašinātās realitātes video failiem. Projektā var iesaistīties jaunieši, kam interesē foto darbnīcas, video veidošana, montēšana, tikšanās ar ekspertiem, kas vēlas būt modelis vienam no vides objektiem un ir padomā stāsts kādai īpašai Liepājas vietai.


Inovatīvs mākslas projekts, kura tapšanā un realizācijas procesā ir aicināti piedalīties Liepājas pilsētas radošie jaunieši!  Projektā, sadarbībā ar Liepājas jauniešiem, tiks radīti radoši un interaktīvi mākslas darbi – mans pilsētas PORTRETS, kas tiks izvietoti pilsētvidē.

Projektā "Mans pilsētas portāls" - tiks izveidoti 12 dubultās ekspozījas mākslas darbi ar paplašinātās realitātes video failiem. Projektā var iesaistīties jaunieši, kam interesē foto darbnīcas, video veidošana, montēšana, tikšanās ar ekspertiem, kas vēlas būt modelis vienam no vides objektiem un ir padomā stāsts kādai īpašai Liepājas vietai.

Mākslas darbi tiks radīti ar rīka – paplašinātā realitāte palīdzību. Projekta ietvaros galvenā darba forma ar jauniešiem ir plānota dažādu darbnīcu veidā, sākot no iepazīstināšanas ar projekta ideju līdz gala 12 mākslas darbu izstrādei un izstādīšanai pilsētvidē. Lai jauniešus iedrošinātu, projektā, darbnīcu norises ietvaros, ir uzrunāti, pieredzē dalīties, dažādi eksperti. Tā piemēram, profesionāla fotogrāfe Baiba Rubīne, kurai bijušas vairākas personālistādes Latvijā. Latvijas uzņēmuma “Overly” pārstāvis Ainārs Kļaviņš. Uzņēmums Overly ir vienīgais Baltijas valstīs, kas specializējas paplašinātās realitātes tehnoloģijā. Tiks izveidoti 12 interaktīvi mākslas darbi, kas darbosies pielietojot paplašinātās realitātes aplikāciju. Mākslas darbos tiks attēloti projektā iesaistītie jaunieši un to mijiedarbība ar pilsētvidi atspoguļojot to dubltās ekspozīcijas veidā.

 

Projekta ietvaros darbs noritēs dažāda veida darbnīcās: tehnoloģijas un rīki, pilsētvides izpēte, skiču izstrāde, tikšanās ar ekspertiem, tēlu izveide, skaņu ieraksts, video uzņemšana dabā, video montāža, videomateriālu apstrāde, dubultās ekspozīcijas video portretu izveide u.c.

 

Aicināti projektā piedalīties jaunieši, kam interesē māksla, foto, video un inovatīvās tehnoloģijas.

 

Projekts rīkots sadarbībā ar projekta autoru, paplašinātās realitātes mākslinieku un dizaineru Madaru Markusu - Narvilu un Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

Lai piedalītos projektā un iegūtu nepieciešamo informāciju - jāseko Paplašinātā Realitāte, jānāk uz tikšanos "Ievads" 26.04. un "Radošo darbnīcu" 12.04., kā arī jāaizpilda pieteikuma anketa, kas būs pieejama no 26.04. - 10.05. Liepājas "Jauniešu Māja" un Paplašinātā Realitāte fb lapās! Radošā jauniešu komanda, kas piedalīsies projekta realizācijā tiks paziņota 12.05. pēc "Radošās darbnīcas" 12.05.