ZIŅAS

Liepājas jaunieši diskutē par gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām
Liepājas jaunieši diskutē par gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām

Ceturtdien, 3. novembrī, Liepājas Jauniešu mājā viesojās Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecības Latvijā kultūras atašejs Metjū Tompsons, lai satiktu Liepājas jauniešus un kopīgi diskutētu par gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām.

 

Diskusiju apmeklēja vairāki desmiti dalībnieki - jaunieši no dažādām Liepājas skolām, kā arī jau skolas absolvējušie jaunieši. Diskusijas laikā M. Tompsons stāstīja jauniešiem par pašreizējo politisko situāciju un attiecībām starp diviem ASV prezidenta amata kandidātiem - Donaldu Trampu un Hilariju Klintoni. Sarunas laikā M. Tomsons pastāstīja kādi ir kritēriji un nosacījumi, lai kļūtu par prezidenta amata kandidātu ASV.

 

“Jau vairākus gadus Liepājas Jauniešu mājai ir veiksmīga sadarbība ar ASV vēstniecību Latvijā. Liepājas Jauniešu mājā jau ir viesojusies ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita. Turpinot sadarbību, radās šī unikālā iespēja Liepājas jauniešiem klātienē tikties, diskutēt un uzdot jautājumus kompetentam ASV vēstniecības kultūras atašejam M. Tompsonam. Jaunieši šo iespēju pozitīvi novērtēja un ir patiess prieks, ka viņiem šobrīd ir dziļāka izpratne par prezidenta vēlēšanām un kārtību Amerikas Savienotajās Valstīs,” pastāstīja Jauniešu mājas vadītāja Anna Īviņa. Viņa arī piebilda, ka būtiska informācija jauniešiem bija par pieredzes apmaiņas projektiem un iespējām Latvijas jauniešiem ASV valstīs.

 

Pasākums Jauniešu mājā norisinājās no pulksten 16:00 līdz 17:00. Pasākuma noslēgumā jauniešiem bija iespēja uzdot individuālus jautājumus M.Tompsonam, kā arī individuāli diskutēt par pašreizējo politisko situāciju ASV. Jauniešos vislielākā ziņkāre bija par kuru no kandidātiem balsos M. Tompsons, taču uz šo jautājumu atbildi tā arī neviens nesaņēma, saglabājot intrigu.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībnieki Diāna Urbāne un  Niklāvs Zahars jauniezurnalisti@liepajasbjc.lvwww.liepajasbjc.lv