ZIŅAS

Liepājas aktīvie jaunieši talkos dzīvnieku patversmē “Liberta”
Liepājas aktīvie jaunieši talkos dzīvnieku patversmē “Liberta”

Atzīmējot starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu, Liepājas “Jauniešu māja” dalībnieki ir atsaukušies dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” aicinājumam un piedalīsies organizētajā talkā š.g. 9. oktobrī.

Talkas sākums biedrības “Liberta” telpās plānots pulksten 10:00. Ikviens jaunietis ir laipni gaidīts, lai kopīgi piedalītos lielajā talkā, kura norisināsies Eduarda Tisē ielā 54. Jauniešiem būs iespējams kopīgi palīdzēt biedrības ikdienas darbos. Varēs tīrīt kastītes un būrus, uzspodrināt telpas un izvest atkritumus, kā arī rotaļāties ar kaķiem un veikt citus savām spējām atbilstošus darbus.

Šajā dienā dzīvnieku aizsardzības biedrība “Liberta” aicina ierasties ar ziedojumiem, piemēram, kaķu smiltīm, barību, rotaļlietām un nevajadzīgām segām no kurām veidot dzīvniekiem guļvietas.

Datums, 4.oktobris, Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai ir izvēlēts, jo tā ir Svētā Asīzes Franciska nāves diena. Sv.Asīzes Francisks uzskatāms par dabas mīļotāju, dzīvnieku un vides aizbildni. Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienu sāka atzīmēt 1931.gadā Florencē ekologu organizācijas biedri, kas vēlējās pievērst sabiedrības uzmanību izzūdošajām dzīvnieku sugām. Šobrīd 4.oktobri pasaulē atzīmē jau kā visu dzīvnieku aizsardzības dienu.

Plašāku informāciju par dzīvnieku aizsardzības biedrību “Liberta” ir iespējams iegūt apmeklējot sociālo kontu facebook https://www.facebook.com/dzabLiberta/, kā arī zvanot pa tālruni: 20333571 .

Atgādinām, ka dzīvnieka ienākšana ģimenē vienmēr ir nopietns lēmums. Nereti bērni ļoti alkst pēc kādas dzīvas radības, ar ko pavadīt laiku, ko samīļot. Vecākiem gan ir jāizrunā viss, kas ar to saistās un, cik daudz atbildības šis dzīvnieciņš prasīs. Ir svarīgi, lai bērns saprot atbildību un pienākumus ar kādiem ik dienu būs jāsaskaras, ja ģimene pieņems kopīgu lēmumu par mājdzīvnieka iegādi.

 

Informāciju sagatavoja:

Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībniece Diāna Urbāne

jauniezurnalisti@liepajasbjc.lv