ZIŅAS

Liepāja cīnās par Jauniešu galvaspilsētas statusu!
Liepāja cīnās par Jauniešu galvaspilsētas statusu!

Liepāja ir izcīnījusi vietu Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātajā konkursā “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016”. No šā gada 26. oktobra līdz 4. novembrim ikvienam ir iespēja konkursa mājaslapā www.jauniesugalvaspilseta.lv nobalsot par Liepāju, un atbalstīt pilsētas virzību finālam. Balsot iespējams vienu reizi no viena interneta pieslēguma.

 

Uzvarētājs visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.  Latvijas Jauniešu galvaspilsētas statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti.  Par iespēju 2016. gadā kļūt par pirmo Latvijas Jauniešu galvaspilsētu cīnās četras republikas nozīmes pilsētas – Liepāja, Jelgava, Cēsu novads, kā arī novadu apvienība - Madonas novads sadarbībā ar Gulbenes novadu.

 

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Jaunatnes padomi un jauniešu organizāciju “Avantis”. Šāds konkurss tiek rīkots pirmo reizi, un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.