ZIŅAS

Kristīnes atskats par praksi Jauniešu mājā
Kristīnes atskats par praksi Jauniešu mājā

Man ļoti patika būt praksē Jauniešu Mājā, jo tā ir vieta, kur tiek atbalstītas jauniešu vistrakākās idejas. Lai arī idejas bija, protams, jādomā reālas, tomēr, lai kādu ideju es sniegtu savai prakses vadītājai Annai, viņa ar lielu atsaucību atbalstīja manas ieceres un uzdeva jautājumus, kuri man palīdzēja plānot visas dekorācijas.

Vadība arī mudināja domāt reāli, lai mākslinieks rēķinās ar to, ka ir ierobežots budžets, ir ierobežots laiks, vides apstākļi, no sākuma ir jāiet un jāpārbauda neietekmējami faktori (sienas, āķīši, vietas daudzums) un šo faktoru ietvaros vari droši radīt visu un tavus sapņus neviens “neaplauzīs”, gluži pretēji, Jauniešu Mājā var sastapt ļoti daudz traku un māksliniecisku cilvēku, kuri ir gatavi ziedot savu laiku tādēļ vien, ka viņiem patīk Tavas idejas.

Lielākās grūtības prakses laikā man sagādāja sava personīgā laika plānošana saistībā ar savām ārpus studiju interesēm. Jauniešu Māja nedarbojas kā tipiskās darba vietas no 8:00 rītā, tā apmeklētājiem veras vaļā 12:00 un taisās ciet 20:00, tieši tajos laikos iekrīt arī lielākā daļa interešu pulciņu.

Tomēr šeit viss darbojas pēc brīvprātības principa, ja vēlies, nāc un strādā, ja nevēlies, Tev nav obligāti jāatsēž šeit 8 stundas, tikai sēdēšanas pēc. Ja Tev ir kādas savas intereses- droši, ej un darbojies! Viņi atbalsta jauniešu izaugsmi un vēlmi attīstīties, tādēļ arī nebija radušās problēmas brīžos, kad nebiju klāt. Es zināju, ko vēlos paveikt, kādi ir mani uzdevumi un kādos termiņos man jāiekļaujas. (Mazliet grūtāk šajā gadījumā varētu būt cilvēkiem, kuriem nav personīgas ieceres, kuras viņi vēlētos piepildīt.)

Prakses ietvaros tika fotografēti pasākumi, vadītas sapņu ķērāju veidošanas un hennas zīmēšanas meistarklases, tika veidoti plakāti, rediģētas bildes, atlasīti attēli, veiktas publikācijas Jauniešu Mājas facebook.com lapā. Tika veidotas dekorācijas, plānoti izdevumi, rakstīta tāme u. tml.