ZIŅAS

Kas man šodien galvā? Galvā tikai teātris!
Kas man šodien galvā? Galvā tikai teātris!

Ar organizācijas Dzīvības koks un jauniešu attīstības programmu GoBeyond jauniešu realizēto projektu Kas man šodien galvā,visa februāra garumā notika bezmaksas pasākumi visiem, kuri vēlas atbalstīt vēža skartu cilvēku atlabšanu vai paši ir atveseļošanās gaitās.Ceturdien  Jauniešu mājā improvizācijas teātra Brīvais stils vakarā visi interesenti varēja izkustēties, izmēģināt sevi improvizācijas teātra mākslā, izsmieties un gūt jaunu pieredzi.

Par projekta ideju un jauniešu motivāciju piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēkiem ar vēža diagnozi, aprunājos ar GoBeyond dalībniecēm un projekta īstenotājām Katrīni Gorevu un Annu Audari.

Anna,

Mums bija jāizveido sociālais projekts cilvēkiem ar onkoloģijas diagnozi, lai iesaistītu šādus cilvēkus un parādītu sabiedrībai, ka

vēzis nav nāves spriedums.

Rīkojām radošos vakarus un Jauniešu mājā notika vakars kopā ar Brīvo stilu- tas bijaotrais radošais vakars. Pirmais, kurā kopā veicām jogas vingrojumus, guva lielu atsaucību gan no Dzīvības koka dalībniekiem, gan no jauniešim. Radošo vakaru ideja ir saliedēt dažādas paaudzes, jebkuru,kuram ir onkoloģiska saslimšana vai ir bijusi saskare ar šo diagnozi. Tā ir iespēja sastapt domubiedrus, novirzīt domas no ikdienas rutīnas, rūpēm un jautri, jēgpilni pavadītu laiku un būt pozitīvā atmosfērā.

Vēlamies sabiedrībai parādīt, ka arī ar vēzi slimi cilvēki ir normāli, pozitīvi cilvēki.

Vēlamies iesaistīt slimos cilvēkus, lai uzdrošinās un mazina kautrību par savu diagnozi un izskatu, kas var būt izmainījies pēc ārstēšanās. Lai iziet no mājām un var izpausties kopā ar citiem.

Kate,

Mēs netiecamies pēc plašas auditorijas, bet tiecamies saniegt tos, kuriem šāda veida nodarbības  patiešām ir noderīgas un vajadzīgas. Kaut gan statistikas dati liecina, ka 2015. gadā Kurzemē uzskaitē stājušies 1600 cilvēki ar onkoloģiskām saslimšanām. Visvairāk šī slimība skar cilvēkus vecumā no 50 līdz 55 gadiem un vecākus. Līdz šim projekta Kas man šodien galvā ietvaros jau notika jogas nodarbība, improvizācijas teātra vakars un kolāžu veidošanas vakars. Turpmākajām aktivitātēm var sekot mūsu facebook lapā:

https://www.facebook.com/Kasmansodiengalva/?fref=ts

Mūsu ideālais rezultāts, palīdzot  cilvēkiem ar šo diagnozi, būtu onkoloģisko nodaļu interjera un atmosfēras uzlabošana,kas no tukšas, neviesmīlīgas un drūmas pārtaptu atbalstošā vidē.Šobrīd ieejot onkoloģijas nodaļā uzreiz ir skaidrs,ka esi nonācis negatīvā vietā.

Pēc impovizācijas teātra vakara aprunājos ar Ingu, kura jau gadu atveseļojas no uzstādītās diagnozes un šobrīd turpina ārstēšanu.

Izlasīju internetā par pasākumiem un ar lielu prieku apmeklēju. Jogas nodarbībā satiku sievieti, kura ir izveseļojusies un saruna ar viņu ļoti iedvesmoja, tāpēc atnācu arī šodien un esmu ļoti apmierināta. Ir liela nozīme, ka apkārt ir cilvēki, kuri saprot, ka

slimība nav beigas. Mēs katru dienu turpinam dzīvot un katru dienu gribās piepildīt.

Atrasties kopā ar jauniešiem un darboties man ļoti patika, tad es vienkārši dzīvoju un nedomāju par ārstēšanās režīmu, dzīvi mājās un varu paust emocijas kā citi. Un man ļoti patīk, ka šādus pasākumus organizē jaunieši.

Uzziņai

  • Dzīvības koks –onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība
  • GoBeyond- jauniešu attīstības programma, kas radīta, lai palīdzētu jauniešiem attīstīt līderības un sociālās prasmes

Informāciju sagatavoja:

Jauniešu mājas brīvprātīgā Kristīne Jonova