ZIŅAS

JM nodarbību apraksts
JM nodarbību apraksts

No šā gada 1. oktobra Liepājas Jauniešu mājā tiek uzsāktas trīs jaunas nodarbības jauniešiem – mājas lapu programmēšana, radošā rakstniecība un debašu klubs. Jebkurš interesents vecumā no 15 līdz 25 gadiem aicināts nākt un pilnveidot savas prasmes šajās nodarbībās. Nekādas priekšzināšanas nevienā jomā nav nepieciešamas, portālam stāsta Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Jauniešu māja” projektu koordinators Roberts Grundmanis.

Pieteikties sev interesējošām nodarbībām var šeit:http://goo.gl/forms/Vo39C5lEjN .

Ar interesentiem sazināsies, kad tiks nokomplektēta grupa.

Mājas lapu programmēšanas nodarbībās jaunieši patstāvīgi, pasniedzēja pavadībā, veidos savu mājas lapu, izmantojot CSS un HTM5 programmēšanas valodas. Nodarbības vadīs Kārlis Šēns.

Improvizācijas teātris ir komunikācijas skola, un to veido, pamatojoties uz savstarpēju sapratni, atzīšanu, izpalīdzību un pieņemšanu. Improvizācijas teātra vadītājs Kristaps Gēbelis atzīst, ka „Improvizācijas teātris uzlabo savstarpējās saskarsmes mākslu, un dod iespēju pašizpausties, kā arī attīsta stāstīšanas prasmi, uzdrīkstēšanos, pašvērtību apzināšanos.”

Video skolas pasniedzējs Jānis Jankevics saka: „Mēs dzīvojam laikmetā, kas ir pateicīgs video amatieriem un entuziastiem, jo, lai sekotu saviem sapņiem, nav nepieciešama dārga tehnika. Jaunākajās maza budžeta video kamerās ir iekļautas funkcijas, kas agrāk bija pieejamas tikai dārgajās profesionālajās kamerās, bet mūsdienu mājas datori ir pietiekoši jaudīgi, lai ar tiem varētu veikt kvalitatīvu video apstrādi.”

Nodarbībās jaunieši apgūst praktiskas prasmes, kā izstrādāt projekta ideju, kā uzrakstīt projektu, kā atrast "naudas devējus", kā sagatavot publicitātes pasākumus, lai citi arī zin, kas notiks, kā pēc projekta sagatavot un iesniegt atskaites. Pagājušajā mācību gadā Projektu pulciņa jaunieši uzrakstīja divus projektus, kurus iesniedza divos dažādos projektu konkursos pilsētā un saņēma līdzfinansējumu tā īstenošanai.