ZIŅAS

Jauniešu māju ar katru gadu apmeklē arvien vairāk
Jauniešu māju ar katru gadu apmeklē arvien vairāk

Pēdējo trīs gadu laikā Jauniešu mājas apmeklētāju skaits ir krietni pieaudzis. 2014.gadā reģistrēti 3425 apmeklējumi, 2015.gadā 4788 un 2016.gadā jau 6155.

Tas skaidrojams ar mainīgu un saistošu aktivitāšu piedāvājumu, kā arī ar draudzīgo un brīvo atmosfēru, informē Anna Īviņa, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības "Jauniešu māja" vadītāja.

Jauniešu māja tika atvērta 2013.gada augustā. Tas ir bijis liels izaicinājums visām iesaistītajām pusēm. Gan pašiem jauniešiem, kuriem bija jāapgūst jaunā telpa un iespējas, gan arī Jauniešu mājas darbiniekiem, aicinot jauniešus iesaistīties un nodrošinot viņiem atbilstošu vidi, projektus un pasākumus.

Arī 2017. gadā plānoti saistoši pasākumi gan Liepājā, gan ārpus tās. Jauniešiem būs iespēja doties uz starptautiskiem projektiem dažādās Eiropas valstīs. Pašlaik Jauniešu māja ir partneris astoņos "Erasmus+" programas projektos, to skaitā apmācībās jauniešu darbiniekiem un jauniešu apmaiņās, kā arī Eiropas Brīvprātīgā Dienesta projektā. Papildus tam tiks iesniegti projekti, lai Liepājas Jauniešu mājā varētu darboties divi igauņu jaunieši, kuri palīdzēs organizēt vasaras svarīgāko pasākumu – Jauniešu festivālu augustā. Vietējie jaunieši šobrīd arī aktīvi strādā pie jauna projektu pieteikuma "Iesaisties Kurzemē"  projektu konkursā.

Anna Īviņa: "Darba šogad ir ļoti daudz, tādēļ aicinām aizvien jaunus Liepājas jauniešus kļūt par brīvprātīgajiem spēkiem un palīdzēt dažādu pasākumu organizēšanā. Tas nozīmē ne tikai iespēju apgūt jaunas prasmes un tikt pie lieliska ieraksta CV, bet arī jaunus draugus un unikālu pieredzi. Pašlaik aktīvi meklējam 10 aktīvus jauniešus, kas ir gatavi palīdzēt Strukturētā dialoga pasākuma organizēšanā  8., 9. un 10.martā. 9.martā plānota arī Jauniešu galvaspilsētas atklāšanas svētki, kur iespējams pieteikties gan brīvprātīgo komandā, gan iesaistīties ar citiem pasākuma organizēšanā."

Lai pieteiktos, jāaizpilda īsa brīvprātīgā darba pieteikuma anketa..
Uzzināt vairāk par citiem Jauniešu mājas pasākumiem un aktivitātēm februārī var spiežot šeit vai rakstot uz jauniesumaja@liepajasbjc.lv, vai arī vienkārši jāatnāk ciemos kādā darba dienā 14 – 20 uz Kungu ielu 24 (ieeja no Bāriņu ielas).