ZIŅAS

Jauniešu māja “Muzeja naktī” vērs durvis uz krāsaināku pasauli
Jauniešu māja “Muzeja naktī” vērs durvis uz krāsaināku pasauli

Šī gada 21. maijā norisināsies starptautiskā akcija “Muzeju nakts”. Akcijā piedalās arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība “Jauniešu māja”, Kungu ielā 24, kura aicinās apmeklētājus pavērt durvis uz krāsaināku pasauli.

 

“Jauniešu mājā” notiks daudz aktivitāšu, kurās iespējams izpausties ar krāsu un ķermeņa palīdzību. Paredzēta arī lielo burbuļu darbnīca, meditācija, ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi un noslēgumā apmeklētājus priecēs grupas koncerts.

Akcijā “Muzeju nakts” “Jauniešu māja” durvis vērs no plkst. 20 līdz pat 24. Pasākuma laikā aktivitātes būs izvietotas gan iestādes iekštelpās, gan Kungu ielas radošā kvartāla sētā.

Viena no aktivitātēm, kas apmeklētājiem tiks piedāvāta no plkst. 20 līdz 22, būs Lielo burbuļu darbnīca, kurā būs iespēja baudīt lielo burbuļu lidojumu, kā arī izveidot savu burbuļu veidotāju no pieejamiem materiāliem.

Savukārt tajā pašā laikā, līdz plkst. 21.20, iestādes iekštelpās, apmeklētājiem būs iespēja atvērt durvis uz sevi jeb iesaistīties meditācijas nodarbībās. Meditāciju vadīs Ņikita Kaščenko, kurš padziļināja pieredzi meditācijā apmeklējot un tulkojot meditācijas nodarbības Indijā.

No plkst. 20.30 līdz 21.30 apmeklētāji varēs iesaistīties arī ķermeņa zīmējuma performancē, kuras ietvaros paredzēts izmantot visa ķermeņa kustības zīmējuma radīšanai. Viss process notiks uz grīdas, izmantojot liela formāta papīru un zīmējot virsū ar ogli vai sēpiju. Materiāli darbnīcai tiks nodrošināti.

 

Plkst. 21 apmelētājus sagaida stundu garš ielu vingrotāju priekšnesums ar paraugdemostrējumiem, uzdevumiem bērniem un pasākuma apmeklētājiem. Taču pēc tam, no plkst. 22 līdz 23, ikvienu ieinteresēto, kas grib iemācīties jaunus ritmus, attīstīt ritma izjūtu u kas vēlas parunāt ar citiem izmantojot perkusijas, sētā gaidīs bungu aplis.

 

Paralēli bungu aplim, iekštelpās notiks ķermeņa nospieduma darbnīca, kurā varēs piedalīties jebkurš indivīds vai interesents , kurš vēlas atstāt sava ķermeņa nospiedumu profesionālu mākslinieku rokās. Darbnīcā būs iespēja atstāt savu (rokas, sejas, ķermeņa, drēbju utt.) nospiedumu uz lapas, kuru vēlāk mākslinieki apspēlēs, lai veidotu stilizētu cilvēka portretu un izveidotu no tā jaunu darbu.

Darbnīcas notikumu laikā būs izstāde – “Durvis uz haosu”, kur interesenti var apskatīt Annas Bespalovas, Raita Šaripo un Viktorijas Balašovas mākslas darbus, un minēt kas būs izveidots no viņu ķermeņu nospiedumiem.

No plkst. 22 līdz pat pasākuma noslēgumam, “Jauniešu mājas” sētā būs vērojama video instalācija “Krāsu pasule”. Pasākuma noslēgumā plkst. 23 klausītājus priecēs grupas “Bohēma CVN” koncerts.