ZIŅAS

Jauniešu māja aicina uz filmas “Jaunieši iesaistās” pirmizrādi
Jauniešu māja aicina uz filmas “Jaunieši iesaistās” pirmizrādi

7. aprīlī plkst. 18.00 ikviens jaunietis, kuru interesē aizraujošais filmu tapšanas process, aicināts uz Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības „Jauniešu māja” video skolas veidotās jaunākās filmas „Jaunieši iesaistās” pirmizrādi un tikšanos ar tās veidotājiem un dalībniekiem, kuru vidū ir arī Liepājā pazīstami politiķi. 

Filmas prezentācijā piedalīsies arī ASV vēstniecības pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna (Sharon Hudson –Dean), jo vēstniecība ir ilggadējs BJC sadarbības partneris.

Filma “Jaunieši iesaistās” tikko saņēmusi 2. vietu Latvijas Jaunatnes padomes organizētajā jauniešu video konkursā “Jaunieši iesaistās”. Tajā parādīts, kā Liepājas jaunieši iesaistās sev svarīgu lēmumu pieņemšanā un izmanto dotās iespējas pilsētas dzīves veidošanā. Filmas veidotāji centušies pastāstīt, kā uz iespējām iesaistīties “lielajā politikā” skatās pats jaunietis un ka katram ir iespēja mainīt to, ko, pēc viņa uzskatiem, vajadzētu mainīt. Filma ir visu video skolas dalībnieku kopīgs darbs un kopīga uzvara.

Jauniešu mājas video skola darbojas jau pusotru gadu. Kā pastāstīja video skolas vadītājs Jānis Jankevics, šajā laikā tapušas vairākas īsfilmas un video klipi par jauniešiem aktuālām tēmām - parodija par selfijiem „Selfiju sērga”, filma „Miglā” ar skatu uz Liepāju rīta agrumā, „Laimīgās ūsas” utt. Jaunieši ir veiksmīgi piedalījušies arī vairākos video konkursos un īsfilmu festivālos, piemēram, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā video konkursā "Jaunieši var" tika iegūta galvenā balva. Vairākas animācijas filmas tapušas sadarbībā ar starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta „E-POSS” dalībniekiem. Visas filmas apskatāmas Jauniešu mājas mājas lapā http://www.jauniesumaja.lv/videos/

Video skola piedāvā ikvienam jaunietim iespēju apgūt operatora darba un video montāžas pamatus. Iegūtās zināšanas jaunieši varēs izmantot, lai saturīgi aizpildītu brīvo laiku, patstāvīgi veidojot savas īsfilmas un video klipus, kas var noderēt arī skolā. Jaunās zināšanas var nākotnē noderēt, ja jaunieši nolēmuši mācīties, studēt vai strādāt saistībā ar video, piemēram, par operatoru, režisoru vai video montāžas speciālistu.