ZIŅAS

Jauniešu graffiti tramvaja tapšana
Jauniešu graffiti tramvaja tapšana

  Kā jau iepriekš tika ziņots, Liepājas Jauniešu māja augustā ar Jaunatnes politikas Valsts programmas 2016.gadam finansiālu atbalstu īsteno projektu  “Jauniešu tramvajs”, kurā jaunieši tuvojoties Latvijas simtgadei veido dāvanu pilsētai  - savu Liepājas Jauniešu tramvaja dizainu. Pirmdien, 22. Augustā Jauniešu mājā notika pirmā jauniešu un graffiti mākslinieka KIWIE tikšanās, kuras laikā tika uzsākti Liepājas jauniešu graffiti tramvaja plānošanas darbi. Apbruņojušies ar labu noskaņojumu un pilni apņēmības, projekta dalībnieki sāka aktīvu darbu pie tramvaja skices izveides. Darbs turpināsies vēl otrdien, trešdien un ceturtdien, kad jaunieši dosies uz Tramvaju depo. Tur tiks uzsākti tramvaja sagatavošanas un pēc tam arī krāsošanas darbi.

 Pirmdienas tikšanās tika uzsākta ar dažām saliedēšanās un vārdu spēlēm, kuras vadīja Eiropas brīvprātīgais. Jaunieši centās iegaumēt cits citu vārdus, lai vēlāk strādājot varētu pilnvērtīgi komunicēt savā starpā. Pēc iepazīšanās, tikšanās tālāko iniciatīvu pārņēma graffiti mākslinieks KIWIE, iesākumā pastāsto par ielu mākslas aizsākumiem, graffiti attīstību un par to kā viņš pats kļuva par ielu mākslinieku. Nobeigumā KIWIE jauniešus aicināja sekot savam sapnim, kam nebūt nav  jābūt saistītam ar graffiti mākslu, tas varbūt jebkas. Galvenais ir sekot tam un ja sapņa vēl nav, tad radīt to. Nav svarīgi ja patreiz neesi labākais. Svarīgi ir tas, cik labs tu gribi kļūt nākotnē. Ir jāatrod sava domubiedru grupa, jo tas ir visefektīvākais veids kā radīt jaunas, kreatīvas idejas, kas ir arī svarīgs priekšnoteikums izaugsmei un attīstībai nākotnē. Nekad neaizmirst būt ziņkārīgam un mācīties jaunas lietas, pat ja šķiet, ka viss jau ir zināms. Un vēl viena lieta ko der atcerētie ik vienā dzīves situācijā, ir meklēt jēgu un motīvu kādēļ tu dari tieši to, ko tu dari, jo tā ir atslēga kā pārvarēt grūtības ar kurām nāksies sastapties dzīves laikā. Ticēt tam ko tu pats dari, jo tad arī citi noticēs tev! Radīt, riskēt, nepadodies!  

   Pēc šiem uzmundrinošajiem un iedvesmojušajiem vārdiem sākās jau radošāks darbs pie pamatidejas izstrādes. Lai rosinātu jauniešus ideju radīšanai, KIWIE uzsāka tā saucamo “brain storm”, jeb prāta vētru, mudinot jauniešus domāt par Liepājai aktuālām tēmam, simboliem un notikumiem. Pēc nepilnām 15 minūtēm bija radušās jau daudzas labas, interesantas un pat smieklīgas idejas. Pēc brain storminga tika atlasītas labākās un tās idejas, kuras ir viss reālāk īstenojamas. Jauniešiem tika dota iespēja tās uzlikt uz papīra, domājot dažādos veidos kā to visu varētu attainot uz tramvaja.

  Lai krāsošanas darbi pie tramvaja ritētu raiti, bez aizķeršanās, projekta dalībnieki kopā ar KIWIE devās uz oficiālo Liepājas graffiti sienu, kas atrodas parkā, lai iemēģinātu roku darbā ar krāsu baloniņiem.

  Vakardienas tikšanās tika noslēgta Jauniešu mājā ar kopīgas filmas skatīšanos, par graffiti mākslinieku dzīvi.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

  Jauniešu graffiti tramvajs tiks atklāts jauniešu Gaismas un Krāsu festivāla ietvaros 26.augustā plkst. 19:00 pie Liepājas Universitātes. Pēc tam būs arī iespēja izbraukt ar šo tramvaju, kurā visa vakara garumā uzstāsies dažādi mūziķi.