ZIŅAS

Jauniešu etnodienas Liepājā
Jauniešu etnodienas Liepājā

Laikā no 2017.gada 15. līdz 17.septembrim Liepājā notiks “Jauniešu Etnodienas”. Astoto gadu kopā pulcēsies etniskajā kultūrā ieinteresēti jaunieši no visas Latvijas. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties radošās nodarbībās, tikties kopīgā muzicēšanā un danču vakaros, savukārt 17.septembrī plkst.12.00 Jauniešu mājas un Folkloras centra “Namīns” kopīgajā pagalmā visi interesenti gaidīti Etnodienu noslēguma koncertā. “Jauniešu Etnodienas” ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums, ko rīko Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

 

Šogad “Jauniešu Etnodienu” dalībnieku vidū ir Iecavas “Tarkšķi”, Preiļu “Rūtoj”, Rēzeknes “Vīteri”, Rīgas “Kokle”, “Skandinieki” un “Zvīgzna”, Ropažu “Eglīte”, Ventspils “Rotaļnieks”, kā arī jaunieši no Liepājas.

 

“Jauniešu Etnodienu” ietvaros plānota jauniešu tikšanās ar kolorīto un dzīvespriecīgo Otaņķu etnogrāfisko ansambli stāstos un dziesmās, un vairākas interesantas darbnīcas liepājnieku gaumē:

- radošās rakstīšanas nodarbības ar folkloras elementiem kopā ar rakstnieci Lindu Skrandu;

- mezglu un mezglošanas noslēpumus varēs uzzināt nodarbībā pie mākslinieces Maritas Miknes;

- Dienvidkurzemes garo saucienu un leišu nodarbībā kopā ar praktiķiem Solveigu Pētersoni un Sandiju Kūlaini būs iespēja sadziedāt tikai šim reģionam, Nīcai, Bārtai, Otaņķiem raksturīgās daudzbalsīgās dziesmas;

- muzicēšanas prieku ar elektroniskās mūzikas knifiem papildinās Alvis Grigaļūns.

Danči, draudzība, sadarbība, tautas dziesma, jaunrade un tradīcija - tas viss satiksies, lai kopā radītu neaizmirstamus mirkļus. Rezultātu vērot klātienē, koncertprogrammā 17.septembrī plkst.12.00 Jauniešu mājas un “Namīna” pagalmā, aicināts ikviens interesents.

“Jauniešu Etnodienas” notikušas Rīgā, Rēzeknē, Liepājā, Saldū, Viļakā, Alsungā, Preiļos, Ogrē.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Ertmane

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Nacionālais kultūras centrs

67228985; 29181396