ZIŅAS

Jaunieši organizē dzejas dienas
Jaunieši organizē dzejas dienas

Šo otrdien, 15. septembrī, Liepājas Jauniešu mājā norisinājās dzejas dienu pasākums “Dzeja nemelo”, kurā piedalījās jaunieši no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas, Liepjas Valsts 1. ģimnāzijas un Liepājas 8. vidusskolas.

Pasākumā jaunieši pārstāvēja savu skolu un kā vienota komanda piedalījās vairākās darbnīcās: Dzejas analīze, Muzikālā dzeja, Vārda pārvēršana dzejolī, Hip-Hop darbnīca, Ielu dzeja, Nozīmīšu veidošana un Krāsu dzeja, kur dzirdētais prozas gabals bija jāattēlo izveidojot graffiti bildi. Pasākuma idejas autore, Jauniešu mājas padomes prezidente Anete Kaprānova vēstīja, ka šo pasākumu veidoja ar mērķi saliedēt 8. - 12. klašu audzēkņus. “ Vienmēr ir prieks, ko tādu sarīkot. Mans mērķis bija parādīt jauniešiem, ka dzeju mūsdienās var novērtēt dažādos veidos - gan mūzikāli, gan mākslinieciski un pat repojot. Kā arī man ļoti svarīgs mērķis bija saliedēt skolu jauniešus no dažādām klasēm, kas, cerams, tika sasniegts.”

 

Liepājas Jauniešu Mājas vadītāja p.i. Anna Īviņa piebilda, ka ļoti lepojas ar jauniešiem, par iniciatīvas realizēšanu. “Anete pati izlēma par šāda pasākuma nepiešamību, savāca ap sevi darba grupu, sasauca sapulces, domāja par pasākuma uzbūvi, saturu, veidoja uzdevumus un gāja uz skolām, lai uzrunātu Latviešu valodas skolotājas un aicinātu jauniešus piedalīties. Ja mēs vēlamies jauniešos attīstīt uzņēmīgumu, tad tas ir ļoti būtiski ne tikai piedāvāt viņiem pasākumu klāstu, ko iespējams apmeklēt, bet sniegt reālas iespējas veidot un attīstīt savas pasākuma idejas, lai viņi izietu cauri šim plānošanas un īstenošanas processam. Protams, tas nebūs viegli, un, protams, būs kādas kļūdas, bet iegūtā pieredze un apziņa, ka es uzdrīkstējos un īstenoju savu ideju, caur visiem sarežģījumiem, ir neatsverama. Un tieši tur notiek mācīšanās, tur rodas iedvesma un uzdrīkstēšanās pēc tam īstenot vēl lielākus sapņus.”

 

Pasākumu organizēja Liepājas Jauniešu mājas padome – jaunieši, kas apvienojušies, lai iegūtu pieredzi pasākumu organizēšanā, veidotu un piedāvātu bezmaksas pasākumus saviem vienaudžiem. Kā jau vēstīts agrāk, Jauniešu mājas padome sākot no vasaras ir rīkojuši vairākus pasākumus: ielīgošanas svētkus “Pusceptie Jāņi”, orientēšanās uzdevumu sēriju Zaļajā birzī “Vasaras izaicinājums”, kā arī šo piektdien piedāvā interesentiem apmeklēt “Akti dienā” - pasākuma “Akti naktī” iesildīšanās darbnīcu, kur no sanestajiem kokmateriāliem tiks veidota siena, uz kuras dalībnieki varēs uzpūst kopīgu grafiti zīmējumu.

 

“Mēs vienmēr vēlamies atbalstīt jauniešu iniciatīvas. Ja kāds jaunietis vēlas uzzināt vairāk par iesaistīšanos Jauniešu mājas padomē, vai vēlas īstenot savu pasākumu Liepājas jauniešiem, tad droši var nākt ciemos pie mums uz Kungu ielu 24, vai sazināties ar mums uz e-pastu jauniesumaja@liepajasbjc.lv, zvanot 29600843, uzrakstot mums www.facebook.com/JauniesuMaja vai www.draugiem.lv/jauniesumaja/” ziņoja Anna.

 

Vairāk bildes vari apskatīties mūsu galerijā! :)