ZIŅAS

Jaunieši dāvā prieku Liepājas speciālās internātpamatskolas bērniem
Jaunieši dāvā prieku Liepājas speciālās internātpamatskolas bērniem

Šī gada 25.janvārī Jauniešu mājas darbinieki kopā ar jauniešiem devās apciemot Liepājas speciālās internātpamatskolas audzēkņus, Klaipēdas ielā 94, lai iepriecinātu viņus un sagādātu patīkamu pārsteigumu .

Ienākot skolas telpās, jauniešus sagaidīja apmēram 40 dažāda vecuma bērnu. Neatkarīgi no viņu vecuma, ikvienam iemirdzējās acis, ieraugot, ka pie viņiem ir ieradušies šie jaunieši.

Jaunieši internātpamatskolas skolēniem bija sagatavojuši divus priekšnesumus. Vienu no priekšnesumiem bija sagatavojis “Jauniešu mājas” jaunais darbinieks, mūzikas telpas dežurants Ņikita Kaščenko. Ņikita bērnus iepriecināja ar savām mūzikālajām prasmēm – ģitārspēli un bītboksu. Šis priekšnesums bija novērtēts. To pierādīja smaids gan internātpamatskolas audzēkņu, gan skolotāju un Ņikitas sejā.

Ar otro priekšnesumu uzstājās “Jauniešu mājas” improvizācijas teātris “Brīvais stils”, kurš parādīja nelielus fragmentus no savām improvizācijas spēlēm, kuras parasti izspēlē savās nodarbībās. Priekšnesuma laikā bērni nespēja valdīt savas emocijas – ikviena seju rotāja smaids, bija dzirdami smiekli. Viņu uzmanība bija pievērsta improvizācijas teātrim, kura priekšnesuma noslēgumā bija dzirdami skaļi aplausi.

“Žēl, ka es pats nevarēju tikt uz šo pasākumu, bet nākošās dienas pārunās, kad bērni stāstīja par pieredzēto, bija patīkami klausīties. Tas bija kas savādāks nekā parasti. Bērniem ļoti patika ģitārists, kā arī apkārt valdīja laba un patīkama gaisotne. Saglabājam kontaktus ar “Jauniešu mājas” vadītāju un ceram arī uz turpmāku sadarbību,” stāsta Liepājas speciālās internātpamatskolas direktors Atis Brikmanis.

Rīkot šādu vizīti uz Liepājas speciālās internātpamatskolas bērniem nolēma viens no Liepājas Jauniešu mājas padomes aktīvistiem un Gada brīvprātīgais 2015 titula ieguvējiem – Māris Kārkliņš. Jauniešu mājas vadītāja Anna Īviņa uzsver: “Ir svarīgi strādājot ar jauniešiem dot viņiem iespēju veicināt uzņēmību un gatavību izkāpt ārā no savas komforta zonas, lai satiktos un labāk iepazītu tās sabiedrības daļas, kuras savā ikdienas aizņemtībā ir viegli palaist garām.”

Ja jauniešiem ir vēlme uzzināt par citiem sociālajiem projektiem, vai vēlas iesasitīties improvizācijas teātrī vai pieteikties bezmaksas mūzikas telpas nodarbībām Jauniešu māja, viņi ir aicināti sazināties ar Annu pa tālruni 29600843, uz e-pastu: anna.ivina@liepajasbjc.lv, vai rakstot Jauniešu mājas facebook profilā ( www.facebook.com/JauniesuMaja/ ) vai draugiem.lv profilā ( http://www.draugiem.lv/jauniesumaja/ ) vai vienkārši apciemojot Jauniešu māju Kungu ielā 24, ieeja no Bāriņu ielas.