ZIŅAS

Jaunieši apciemo vecos ļaudis
Jaunieši apciemo vecos ļaudis

Šī gada 11.janvārī “Jauniešu māja” kopā ar jauniešiem devās apciemot Veco ļaužu dzīvojamo māju, Ganību ielā 135/141, kur kopā ar tās iemītniekiem nodevās galda spēlēm. Rezultāts bija patīkams, jo apmierināti bija gan mājā dzīvojošie  ļaudis, gan tās ciemiņi.

Sapulcējušies “Jauniešu mājā”, Kungu ielā 24, visi kopā devās uz Veco ļaužu dzīvojamo māju. Ienākot tur, tika kliedēts nepareizais priekštats par šo iestādi, jo tajā valdīja mājīguma sajūta un gaisotne bija daudz patīkamāka nekā škita pirms tam.

“Ieraugot, kā vecajiem ļaudīm iemirdzās acis redzot mūs, bija neaprakstāmi patīkami,” saka Laura Cane, Jauniešu mājas praktikante.

Sākumā visi bija nedaudz sakautrējušies – gan jaunieši, gan vecā gājuma cilvēki. Taču kautrīgums ātri pazuda, jo Ārija, viena no mājas iemītniecēm, bija tā, kas visus iedrošināja, lika nebaidīties un mudināja jauniešus ieņemt vietas pie kāda no spēļu galdiem. Pēc tam raisījās sarunas starp dažādajām vecuma paaudzēm.

Pie katra galdiņa notika liela rosība, ikviens bija pievērsies kādai galda spēlei, bet visiecienītākā spēle, ap kuru pulcējās visvairāk stiprā dzimuma pārstavju, bija novuss. Tur spēlētgribētāji izveidoja nelielu rindu. Interesanti bija uzzināt, ka tam arī ikdienā ir vislielākā piekrišana ne tikai kungu vidū, bet arī dāmām, kuras bieži vien labprāt uzspēlē.

Pie sienām nepamanīti nepalika vairāki atzinības raksti. Kā mums atklāja dzīvojamās mājas iemītnieces, Ārija un Dzintra, tajā dzīvojošie ļaudis ir izveidojuši savu ansambli un aktīvi piedalās dažādos mūzikas pasākumos gan Liepājas Olimpiskajā centrā, gan citur.

“Mani vecāki laikam zināja, kāds vārds atbilst manai būtībai, jo pati tagad brīnos par to, cik ļoti man patīk dziedāt. Dziedāšana vienmēr ir bijusi un būs daļa no manis un priecājos, ka šeit man arī ir iespēja darīt to, kas man patīk,” stāsta Ārija.

Laiks paskrēja nemanot, kad jauniešiem jau vajadzēja doties prom. “Priecājos, ka jaunieši ieradās mūs apciemot. Šeit dzīvo dažādi cilvēki, bet trūkst tādu cilvēku ar ko varētu vienkārši parunāt,” papildina Ārija.  Kā atzina jaunieši, arī viņi labprāt šeit ieradīsies vēl, jo pavadītais laiks  bija tā vērts, un tā bija iespēja izdarīt ko labu ne tikai sev, bet arī citam.