ZIŅAS

Īsfilmu projekts "Latvija, parādi mums savus stāstus!"
Īsfilmu projekts

  Visas vasaras garumā četrās dažādās Kurzemes pilsētās-Irbenē, Cīravā, Usmā un Liepājā – tika īstenots īsfilmu projekts "Latvija, parādi mums savus stāstus!", kura ietvaros jauniešiem tika sniegta iespēja piedalīties īsfilmu veidošanā, gūstot iemaņas filmēšanas norises plānošanā, darbā ar kamerām, kā arī īsfilmas montēšanā. Jauniešiem bija jāmācās strādāt komandā. Kopīgi domājot īsfilmas sižetu, meklējot faktus un leģendas par konkrēto pilsētu, veidojot kadrplānus un sadalot pienākumus, to kurš būs operators, režisors, intervētājs, aktieris utt., tika radītas četras lieliskas īsfilmas par četrāsm skaistām Latvijas pilsētām.

 

  Projekta dalībnieks Inguss stāsta:” Es piedalījos Liepājas īsfilmā. Par projektu uzzināju caur draugiem, kā arī Jauniešu mājā. Man bija iespēja pašam filmēties un pēctam arī montēt īsfilmu. Tagad redzot rezultātu varu teikt, ka esmu apmierināts ar padarīto, taču ja tiktu dota iespēja piedalīties vēlreiz, domāju, ka mēs daudzas lietas darītu savādāk. Piemēram, vairāk piestrādātu pie kadrplāna izveides un paša filmas sižeta. Tomēr ir jāsaprot, ka nekas nekad nevar būt ideāli, un pieredzi var gūt tikai darbojoties, tādēļ šāda veida projekti, manuprāt, ir nepieciešami. Tie ļauj jauniešiem apzināties un pilnveidot savas spējas un prasmes. Esmu guvis lielisku pieredzi, kā arī iepazinis jaunus cilvēkus. Runājot par īsfilmu projektu kopumā, esmu patīkami pārsteigts par to, cik visas četras filmas ir atšķirīgas. Tiešām! Gan no žanra, gan no sižeta pasniegšanas skatu punkta. Vienīgais, kas mani nedaudz apbēdina ir tas, ka jauniešu atsaucība, piesakoties, varēja būt lielāka, taču kopumā esmu ļoti apmierināts un priecīgs par šo iespēju būt daļai no īsfilmu projekta "Latvija, parādi mums savus stāstus!"

Pirmizrāde īsfilmām notiks 26.augustā jauniešu Gaismas un Krāsu festivāla ietvaros, tādēļ nāc un novērtē jauniešu veikumu. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.Vairāk informāciju par festivālu meklē http://www.jauniesumaja.lv/zinas/jauniesu-festivals/788/ un https://www.facebook.com/events/1586685138295650/.