ZIŅAS

Ielūkojies siltumnīcā
Ielūkojies siltumnīcā

Šī gada 28.aprīlī, Jauniešu mājā, Kungu ielā 24, atklāta Liepājas mākslas skolas absolventa Jāņa Zemīša izstāde “Zemnīca”, kurā apskatāmi jaunieša pēdējā laikā tapuši darbi. Izstādē var apskatīt nelielu daļu no portretu un karikatūras skicēm, kā arī aplūkot zīmējumu klāstu, kuri izstrādāti ar ogli. Tāpat mākslinieks piedāvā apskatīt viņa radītos 3D darbus. Interesentiem izstāde būs apskatāma divas nedēļas bez maksas Jauniešu mājas telpās.

"Zemnīcas" izstādes pamata doma ir atrādīt cilvēkiem darbus, kurus mākslinieks izstrādājis pēdējā laikā, savā radošajā telpā.

“Tā ir kā siltumnīca, kurā tiek audzēti augļi vai dārzeņi un nav nozīmes vai tā ir diena vai nakts, darbi tiek izstrādāti neatlaidīgi,” papildina Jānis Zemītis, izstādes darbu autors.

“Zemnīcā” iespējams ieraudzīt nedaudz detalizētāku zīmējumu klāstu, kuri izstrādāti ar ogli. Kā saka pats Jānis ”tie ir zīmējumi, kuri jau kādu laiku gulēja zem pagultes un gaidīja atkal gaismas starus.”

“Diemžēl, man zūd tā dzirkstele izstrādājot zīmējumus,” turpina Jānis, “bet toties ir parādījusies spēcīgāka interese par 3D pasauli, kuru vēlos un cenšos izprast.” Tāpēc autors sniedz iespēju ar nelielu aci apskatīt savus radītos 3D darbus.

“Nezinu, vai jūs dzirdēsiet tik daudz no manis vairāk par tradicionālo zīmēšanu atkal, bet es uz to ceru kaut kad tālu nākotnē, jo cenšos iekarot 3D pasauli, arī ilustrācijas un grafikas dizainu,” nobeidz Jānis Zemītis.