ZIŅAS

Esi daļa no pilsētas mākslas
Esi daļa no pilsētas mākslas

Liepājas jaunieši tiek aicināti iesaistīties un piedalīties mākslas projektā .Mākslinieks Madars Markus – Narvils kopā ar Liepājas jauniešiem veidos interaktīvus paplašinātās realitātes mākslas darbus.Projekts tiek aizsākts ar Madara Markus – Narvila izstādes “Paplašinātā Realitāte PORTUGĀLE” atklāšanu 21.04.17. plkst. 17:00 Liepājas Bērnu un jaunatnes centra Jauniešu mājas telpās Kungu ielā 24. Izstāde būs apskatāma līdz 21.06.17. Autora izstāde “Paplašinātā Realitāte PORTUGĀLE” kalpos kā piemērs analogu darbu izstrādei un radošu procesu iedvesmai ne tikai jauniešiem, bet arī citiem interesentiem.

Projekts “Manas pilsētas PORTRETS” tiks īstenots Liepājas pilsētas radošiem jauniešiem strādājot kopā ar mākslinieku dažāda veida radošās darbnīcās, kā arī apzinot un pētot Liepājas pilsētas pilsētvidi. Projekta gala rezultāts būs izstrādāti 12 papildinātas jeb paplašinātas realitātes interaktīvi mākslas darbi, kas tiks veidoti pašiem jauniešiem mijiedarbojoties ar izvelēto pilsētas vidi un atspoguļoti dubultas ekspozīcijas foto attēlā. Šie 12 mākslas darbi tiks izvietoti Liepājas pilsētvidē, kādā no pilsētas skvēriem, kur tos varēs aplūkot ikviens interesents. Izstāde ir veidota kā interaktīvi mākslas darbi, kur apmeklētāji ar “Overly” aplikācijas palīdzību varēs tos iedzīvināt un uzzināt stāstu, kas slēpjas aiz katra no šiem darbiem.

Projekta turpinājumā plānotas dažādas darbnīcas, sākot no iepazīstināšanas ar projekta ideju līdz gala 12 mākslas darbu izstrādei un izstādīšanai pilsētvidē. Lai jauniešus iedrošinātu, ir uzrunāti, dažādi eksperti, kas dalīsies savā pieredzē, piemēram, fotomāksliniece, dzīves pētniece Baiba Rubīne, kurai bijušas vairākas personālizstādes Latvijā. Vēl viens eksperts būs Latvijas uzņēmuma “Overly” pārstāvis Ainārs Kļaviņš. Uzņēmums “Overly” ir vienīgais Baltijas valstīs, kas specializējas paplašinātās realitātes tehnoloģijā.

Pirmā tikšanās “IEVADS” notiks 26.04. plkst. 18:00 Jauniešu mājā, kur projekta autors iepazīstinās jauniešus ar personīgo pieredzi mākslas darbu tapšanā un radošo procesu īstenošanā, kā arī sniegs ieskatu un informāciju par pieteikšanos projektā “Mans pilsētas Portrets”. Otrā tikšanās Jauniešu mājā notiks 12.05., kad varēs tikties ar radošās nozares cilvēkiem – Baibu Rubīni, Dāvidu Rubīnu, Aināru Kļaviņu un projekta autoru. Tā būs radoša darbnīca, kurā tiks uzklausīti pieredzes stāsti gan no mākslinieciskā, gan tehnoloģiskā risinājuma skatupunkta, kā arī tiks apzināti Liepājas pilsētvides arhitektūras vērtības.

Projekta mērķis ir vairot Liepājas pilsētas jauniešos radošās idejas un izpausmes, iedvesmot būt radītājiem nevis patērētājiem. “Vēlos parādīt Liepājas jauniešiem, kā ir iespējams izveidot radošus un inovatīvus mākslas darbus, izvest cauri procesam no A – Z, kā pats to esmu reiz darījis. Iedot viņiem stimulu radīt ko jaunu un varbūt pat nebijušu. Ar šo projektu es vēlos iedvesmot un tajā pašā laikā iegūt tādu kā sinerģiju, kur abas iesaistītās puses būs vairāk kā ieguvēji. Es zinu, ka Liepājas jaunieši ir radoši, kā arī es ticu, ka viņi spēj sasniegt daudz augstāku domu un ideju lidojumu par manējo. Līdz ar to no šī projekta ieguvēji būsim mēs visi. Vēlos, lai jaunieši saprot, kas ir pašiniciatīva, jo bez tās mūsdienās nevar – ir  jāiet un jādara! Kur ir laba ideja – tur arī būs komanda un rīki ar ko to īstenot!” – tā par projektu pats autors.

Projektā “Mans pilsētas PORTRETS” var pieteikties 16 līdz 30 g. v. jaunieši. Pieteikuma anketu varēs atrast Paplašināta Realitāte Facebook lapā, kā arī Liepājas Jauniešu mājas sociālajos tīklos. Pieteikšanās projektā būs iespējama no 26.04. – 10.05, un apstiprinātie dalībnieki tiks paziņoti 12.05. Dalībnieku skaits ir ierobežots, līdz ar to tiks vērtēta dalībnieka pieteikuma anketa un dalība 26.04 un 12.05. pasākumos.

Projekts tiek īstenots projekta autoram Mg. Art. Madaram Markus – Narvilam sadarbojoties ar LBJC Jauniešu māju Jauniešu galvaspilsētas titula ietvaros. Projekts ir ieguvis atbalstu no Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" 2017.gada projektu konkursa. Tāpat arī liels paldies jāsaka projekta atbalstītājiem “Overly”, “DRarhitekti”, “Māras Lācis” ēdināšanas servisam un “Coffee Lovers”, kā arī projekta autors saka paldies Liepājas Jauniešu mājas kolektīvam un LBJC vadītājai Inetai Klāsonei par atsaucību.

Vairāk informācijas: linda.ulane@liepajasbjc.lv