ZIŅAS

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu iegūst projekts no Itālijas bēgļu integrācijai - InteGREAT
Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu iegūst projekts no Itālijas bēgļu integrācijai - InteGREAT

Svinīga ceremonijā Āhenē, Vācijā, pasniegta Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva 2016 - Itālijas projektam bēgļu integrācijas atbalstam InteGREAT, iedrošinot iesaistīties jauniešus no visas Eiropas. Balvā jaunieši ieguva 5000 eiro.

No Latvijas uz balvu pretendēja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra "Jauniešu māja" īstenotais jauniešu apmaiņas projekts "E-POSS", kuru Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzina par nacionālo uzvarētāju. "E-POSS" pulcēja 40 jauniešus no Portugāles, Itālijas, Rumānijas un Latvijas, un tā mērķis bija veicināt jauniešu aktīvu līdzdalību, izmantojot neformālas izglītības metodes: mācoties vienam no otra, iepazīt Eiropas kultūras daudzveidību un saskatīt tajā vienojošo, un izstrādāt vēstījumu - Eiropas eposu digitālā formātā.

"Pats brauciens bija kā balva - satikt cilvēkus no visas Eiropas un redzēt projektus, kas izstrādāti par citās Eiropas valstīs notiekošajām aktualitātēm vai problēmjomām. Naudas balva viennozīmīgi nebija galvenais! Bija tik iedvesmojoši redzēt, cik daudz jaunu cilvēku iesaistījušies un deg par savām idejām - saprotu, ka pasaulei ir nākotne. Noderīga bija arī kontaktapmaiņa, piemēram, ar Spānijas pārstāvi vienojāmies par potenciālu jauniešu apmaiņas projekta realizēšanu. Tāpat uzzināju par daudz citām EP iespējām jauniešiem Latvijas un ES mērogā. Uzvara Latvijā un iespēja piedalīties pasākumā Āhenē ir ļoti liela motivācija arī turpmāk izstrādāt un īstenot projektus!" ar saviem iespaidiem no svinīgās apbalvošanas ceremonijas Āhenē dalās "E-POSS" pārstāve Inga Šablo, LBJC "Jauniešu mājas" projektu vadītāja.

Plašāka informācija http://ejuz.lv/plasakainformacija