ZIŅAS

Dāņu filmas bērniem 21.-23. septembris
Dāņu filmas bērniem 21.-23. septembris

 

Jau šonedēļ Jauniešu mājā Dāņu filmu programma

 

Trešdien, 21.septembrī 14:00 un 16:00

 

Degunradzis Otto (bez vecuma ierobežojumiem)

/ Otto er et næsehorn/

Animācijas filma (2013)

Rež. Kenneth Kainz

Ilgums: 76 min. (1h 16min)

 

Topers un Vigo ir labākie draugi un mitinās vienā mājā, kuras apakšstāvā Vigo tēvam pieder nelies krodziņš. Vigo savas dienas vada abu vecāku gādībā, taču Topers lielākoties mitinās kopā ar mammu, jo viņa tētis ir jūrnieks un reti kad ir mājās. Topers ļoti ilgojās pēc tēva. Un Topers ir slepus iemīlējies meitenē Sillē.

Reiz kādā dienā, Topers atrod zīmuli, ar kuru uz sienas uzraksta ”Es mīlu Silli”, bet tad attopās, ka Sille ir viņam aiz muguras un Toperam nākas slēpt uzrakstīto, lai Sille to nepamanītu, taču... Tavu brīnumu – kad Sille tomēr piespiež Toperam parādīt rakstīto, tas ir pazudis! Un Toperam šķiet, ka noslēpums meklējams zīmulī – tas noteikti ir burvju zīmulis! Lai to pārbaudītu, abi zēni Topera istabā uz sienas uzzīmē degunradzi. Lai nu kā, taču degunrdzis nekur nepazūt, bet gan.... atdzīvojas! Puiši to nosauc par Otto, taču paturēt, turklāt vēl noslēpumā, tādu degunradzi mājas augšējā stāvā nebūt nav viegls darbiņš, nemaz nerunājot par tā barošanu. Tas noved pie dzaudz un dažādiem aizraujošiem un amizantiem notikumiem.

 

 

Ceturtdien, 22.septembrī 14:00 un 16:00

 

Bora Bora(7+)

/Bora Bora/

Romantiska drāma jauniešiem ar spriedzes elementiem (2011)

Rež. Habs Fabian Wullenweber

Ilgums: 76min. (1h 16 min)

 

Pusaudžiem ļoti aktuālas tēmas būs vērojamas jauniešu piedzīvojumu drāmā “Bora Bora”, kurā piecpadsmitgadīgā Mija cīnīsies par savu eksistenci skolā, kurā viņu ne visai ieredz. Meitene patiesi brīva jūtas tikai tad, kad dodas skrējienā, kura laikā beidzot var būt pilnīgi viena un prom no visām skolas un ģimenes problēmām. Šāda skrējiena laikā viņai netīšam (vai varbūt arī tīšām?) ceļā pagadās puisis Zaks, kas pamatīgi izmainīs viņas dzīvi.

 

 

Piektdien, 23.septembrī 14:00 un 16:00

 

Skudrupuika II – Sarkanās Fūrijas atriebība (7+)

(Antboy: Den Røde Furies Hævn)
Piedzīvojumu filma bērniem (2014)

Ilgums: 76 min.

Režisors: Ask Hasselbalch

Lomās: Oscar Dietz, Astrid Juncher-Bemzon, Samuel Ting Graf, Amalie Kruse Jensen


Skudrupuika ir sakāvis savu ļaunāko ienaidnieku Flē, kurš tagad atrodas ieslēgts kūniņā. Nekad agrāk Skudrupuika nav bijis tik populārs, un šobrīd izbauda slavas mirkli. Tomēr viņa superspējas nedarbojas pret Kristianu – jauno skolasbiedru. Skudrupuika joprojām ir iemīlējies Idā, taču Kristiāns izlikdamies par apburošu un izpalīdzīgu, mēģina Idu viņam atvilt. It kā ar to vēl nebūtu gana, mūsu varoni sāk vajāt kāds neredzams ienaidnieks – Sarkanā Fūrija ir klāt!!!

 

Visas filmas tiks demonstrētas dāņu valodā ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā.

 

Filmu demonstrēšanu organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Dānijas aralistes vēstniecību Latvijā un Liepājas pilsētas domi un Liepājas “Jauniešu māju”.

 

Ieeja BEZ MAKSAS