ZIŅAS

Dānijas piedzīvojums
Dānijas piedzīvojums

Guldborgsund Ungdomsskole organizētais jauniešu apmaiņas projekts "Connected-3" norisinājās augusta pirmajā nedēļā Dānijā, pilsētā Nørre Alslev. Projekts tika izstrādāts sadarbībā ar partneriem: Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs (LV); Klaipēdas Vaiku brīvdabas centrs (LT) un Helsinku pionieri / SDPL Helsingin un Uudenmaan piirijarjestro ry (FI). Radošo darbnīcu virzieni bija trīs: mūzikas producēšana un dziesmas tekstu rakstīšana; R&B dejas; mūsdienu uzveduma drāma. Prasīgi radošo darbnīcu vadītāji pret dalībniekiem, patiešām sasniedza iecerētos rezultātus, gūstot darba augļu garšu ikkatrā nometnes dalībniekā.

 

Apmaiņas brauciena vadītājas Sintija Lasmane un Jūlija Titova vadīja desmit jauniešu grupu no dažādām Latvijas pilsētām. Projektā satikās četrdesmit jaunieši un vienpadsmit grupu līderi, radošo darbnīcu vadītāji no Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Somijas, Portugāles un Londonas, lai kopīgi radītu muzikālas un mākslinieciskas performances ar tēmu "Klimata izmaiņas". Projektā gūtais rezultāts tika prezentēts trīs pilsētās dažādām auditorijām, piemēram, veikalā, skolā, kūrortpilsētā uz ielas, un citiem apmaiņas programmas dalībniekiem ar vienojošu mērķi. Atlikušā laikā dalībnieki iesaistījās aktivitātēs: debates, vingrošana, dejas, lomu spēles, simulācijas, aktivitātes brīvā dabā, personīgā snieguma vai talanta prezentēšana, kas ļauj viņiem attīstīt kompetences, apzināties sociāli nozīmīgas tēmas, atklāt jaunas kultūras un stiprināt tādas vērtības kā solidaritāte, demokrātija utt.

 

"Connected-3" mērķis bija apvienot jauniešu organizācijas no dažādām valstīm un individuāli veidot sadraudzību, veicināt sadarbību starp organizācijām no Baltijas jūras reģiona. Projekta būtiskākie sasniegumi bija šādi: visi dalībnieki palielināja savas mākslinieciskās prasmes un attīstīja sadarbības spējas, guva lielāku pārliecību,  piemēram, jauniešu angļu valodas zināšanas pilnveidojās spēļu iesildē un starpkultūru vakarā, kad prezentēja savas valstis vai arī vienojās komandas darbā, risinot sadzīviskas un ikdienišķas lietas. Šis projekts katram tā dalībniekam palika dziļi sirdī kā ļoti radošs un ģimenisku sajūtu raisošs notikums ar bagātīgu emociju pēcgaršu.

 

Projekts rīkots "Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros un finansējumu saņem no Eiropas Savienības.