ZIŅAS

Brēmenes jauniešu simfoniskais orķestris sniegs koncertu Liepājā
Brēmenes jauniešu simfoniskais orķestris sniegs koncertu Liepājā

Šā gada 27. jūnijā plkst. 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē ar bezmaksas koncertu uzstāsies Brēmenes jauniešu simfoniskais orķestris.

           

Koncerts ir tapis, sadarbojoties Biedrības namam ar SIA „The International Music Exchange" un direktoru Tamsin Smith, radot  kopprojektu, lai priecētu gan liepājniekus, gan arī viesus ar krāšņu koncertu. Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams dzirdēt F. Mendelsona vijoļkoncertu un A. Bruknera 9. Simfoniju D minorā. Koncertā uzstāsies arī soliste Charlotte Anna Helene Freitag un tās diriģents – Martin Lentz. 

 

Jauniešu simfoniskais orķestris "Bremen-Mitte" tika izveidots 1980. gadā un pašlaik tajā darbojas 70 dalībnieku. Jaunie mūziķi, kuri ir vecumā no 14 līdz 22 gadiem, izrāda lielu apņēmību un prieku, strādājot pie dažādiem projektiem. Orķestrī arī spēlē daudzi mūziķi, kuri ir ieguvuši vācu konkursa "Jugend musiziert'' balvu. Daudzi no bijušajiem orķestra dalībniekiem tagad spēlē slavenos orķestros Londonā, Berlīnē, Hamburgā, Bonnā, Leipcigā un Brandenburgā.

 

Pateicoties koncertiem, kas veltīti bērniem, labdarībai un dažādiem projektiem sadarbībā ar Brēmenes Filharmonijas orķestri, jauniešu orķestris ir kļuvis par nozīmīgu daļu no Brēmenes kultūras dzīves. Kopā ar simfoniskajiem koncertiem, orķestra repertuārā ietilpst arī ikgadējais brīvdabas festivāls "Musik und Licht am Hollersee'', kas piesaista līdz pat 20 tūkstošiem apmeklētāju.

 

Kopš 2012. gada orķestra vadītājs un diriģents ir Martin Lentz. Viņš ir spēlējis dažādos jauniešu orķestros kā čellists un kontrabasists. Sākot ar 1994. gadu diriģējis daudzus starptautiskus izbraukumu koncertus kopā ar "Rahlstedter kamerorķestri Hamburga". Viņš ir vadījis un diriģējis dažādus Operas projektus, piemēram, Viktora Ullmanna "Atlantis Imperators" Jēnas teātrī, W. A. Mocarta "Maģiskā Flauta", Kristofa Šambaha "Līķu Opera" un daudzus citus. Martin Lentz ir iniciators un dibinātājs Vācu Nacionālajam Mūzikas Izglītības Orķestrim. Mūsdienu mūzika ir viena no ievirzēm uz ko diriģents koncentrējas savā darbā. Viņš ir vadījis daudzas pirmizrādes un pirmatskaņojumus, ieskaitot arī viņa paša kompozīcijas.