ZIŅAS

Atskats uz "Kursas Putnu" un "Darbnīcu" vizīti Jauniešu Mājā
Atskats uz

Pateicoties mūsu BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībniecēm Ievai un Diānai ir tapis rakstiņš par iedvesmojošo tikšanos ar kafejnīcu "Kursas Putni"un "Darbnīca" jauniešiem!

Kafejnīcu īpašnieki iedvesmo jauniešus, kā sākt savu biznesu

 

Aprīļa sākumā Jauniešu mājā uz kārtējo „Karjeras kafejnīcas” pasākumu pulcējās jaunieši nepieredzēti kuplā skaitā – šoreiz lai vairāk uzzinātu par Liepājas kafejnīcu “Darbnīca” un “Kursas Putni” darbību. Draudzīgā gaisotnē kafejnīcu dibinātāji un saimnieki dalījās ar jauniešiem pieredzē, kā sākt uzņēmuma veidošanu, par saviem ikdienas pienākumiem, grūtībām un nākotnes plāniem.

Kafejnīcas “Kursas Putni” dibinātājs Artūrs Butāns pastāstīja, kā viņš no kautrīga, klusa puiša kļuva par atvērtu un komunikablu radošās kafejnīcas īpašnieku. Artūrs no Rīgas pārcēlies uz Liepāju, bet vēlāk devies laimi meklēt uz Vāciju. No turienes ātri vien atgriezies, jo ilgas pēc dzimtās zemes bijušas pārāk lielas. “Labāk rupjmaize savā zemē nekā kūkas ārzemēs,” atzīst Artūrs.

Kādu laiku nostrādājot Liepājas kafejnīcā “Kupeja”, jaunais censonis ieguva praktiskas zināšanas un pieredzi par kafejnīcu darbību, kas bija liels ieguvums savas kafejnīcas dibināšanā. No šīs darba pieredzes, kā pats Artūrs sacīja, “...salauzu sevi kā personību”, jo no nerunīgā dumpinieka viņš kļuva par komunikablu un viedu personību.

Tā kā no vairākiem darba devējiem bija saņemti atteikumi slikto krievu valodas zināšanu dēļ, Artūrs sev apsolīja, ka tad, ja kādreiz pats atvērs savu uzņēmumu, krieviski nerunās un neprasīs to arī no saviem darbiniekiem.

Izveidot savu kafejnīcu galvenokārt bija Artūra pašmērķis, jo no apkārtējiem juta neticību par saviem spēkiem. Līdzekļus telpu īrei, to remontam un komercdarbības iesākšanai puisis ieguva no radiniekiem, jo: “Kura banka tādam zaļam gurķim kā es gribēs dot kredītu?”

Visu, cik vien iespējams, Artūrs ir darījis un dara paša rokām. Arī kafejnīcas iekārtojums un remonts veikts pašu spēkiem. Komercdarbība tika sākta no nulles - cepot un piedāvājot apmeklētājiem pankūkas.

Lai gan kafejnīcas apmeklētāju loks ir daudzveidīgs, tā piesaista savus pastāvīgos apmeklētājus ar akustiskajiem koncertiem un mājīgo auru, kas valda telpās.

Uz jautājumu, kāpēc kafejnīcai ir tik netipisks nosaukums, tās saimnieks pastāstīja, ka viņš ir liels Latvijas un Liepājas patriots, tāpēc gribējis, lai kafejnīcas nosaukums ir no kādas latviešu dziesmas. Viņu uzrunājusi Ērika Ķiģeļa dziesma ar Olafa Gūtmaņa vārdiem “Kursas Putni”, tā arī nosaucis savu kafejnīcu. Šo dziesmu kafejnīcā ir izpildījis arī autora dēls Fēlikss Ķiģelis.

“Ceļš līdz pilnībai ir patīkamāks par pašu pilnību,” tā Artūrs saka par savu biznesu un novēl ikvienam ticību saviem spēkiem.

Savukārt Pēteris, Renārs un Klāvs stāstīja kā pārņēmuši kafejnīcu „Darbnīca.” Vieta, kurā var iedzert kafiju, uzēst kādu kūciņu un vienkārši patīkami pavadīt savu laiku. Kafejnīca strādā līdz pat pēdējam klientam.

Pirms diviem gadiem Pēterim kopā ar draugiem kādā vasaras vakarā radās ideja sākt kaut ko darīt - gribējās veidot kaut ko savu, taču vienmēr sanāca atdurties pret naudas problēmām. Izlēma atrast kādu sponsoru, par ko kļuva Renāra tēvs, kurš labprāt palīdzēja.

Renārs, kurš „Darbnīcā” ir pavārs, saka, ka vajag labu komandu, vienam pašam ir grūti. Pēteris uzskata, ka vispirms ir jābūt vīzijai, kā attīstīt savu ideju, kā tiekties līdz saviem mērķiem. Nevajag no savām idejām baidīties. Nevajag arī meklēt problēmas, bet gan tās risināt.

Ir bijušas grūtas dienas kafejnīcā, kad ir sanākuši daudz klientu, taču apkalpot tos visus tik ātri nevar. Pēterim pat ir nācies uz darbu nākt slimam, lai tikai kafejnīca varētu darboties. Ir nācies saskarties ar vairākām problēmām un šķēršļiem, bet vienmēr komanda ir pratusi ar tiem tikt veiksmīgi galā.

Ieva Liekmane, Diāna Urbāne,

BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībnieces