ZIŅAS

Aizvadīta karjeras nedēļa Jauniešu mājā
Aizvadīta karjeras nedēļa Jauniešu mājā

No 10. līdz 14. oktobrim Liepājas Jauniešu mājā norisinājās vairāki karjeras nedēļas pasākumi. Kopumā pasākumos piedalijās 52 jaunieši. Pasākumu tēmas bija dažādas – sākot no skolēnu mācību uzņēmumu veidošanas, projektu rakstīšanas un beidzot ar brīvprātīgā darba iespējām Liepājā un pasaulē. Neskatoties uz tēmu dažādību, visos pasākumos bija jūtams vienojošais vadmotīvs – uzdrošinies realizēt savas idejas!

 

Liepājas jauniešu mājā karjeras dienas sākās ar mācību uzņēmumu prezentāciju 11. oktobrī. Mācību uzņēmumu "Tālruņi ar odziņu!" vadītāja Anna Audere un "Green touch" vadītājs Renāts Butkus dalījās savos veiksmīga biznesa noslēpumos ar pasākuma apmeklētājiem. Pēc mācību uzņēmumu prezentācijām tika atvēlēts laiks jautājumiem. Jaunieši uzdeva daudz jautājumu par pašizmaksām, ražošanas procesu, budžetu un mārketingu. Pēc spēles, kuras laikā katrs varēja radīt savas mācību uzņēmumu idejas, vairāki jaunieši vēl palika diskutēt par viņu ideju realizāciju.

 

Savukārt 12. oktobrī pasākumā "Ideju salūts" skolēni izmēģināja roku projektu ideju radīšanā kopā ar Liepājas Novada fondu un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļu. Liepājas Novada fonda vadītāja Aiga Jaunskalže atzīst, ka pasākums bija izdevies, jo skolēni izjuta, ko nozīmē pašam noformulēt savu ideju, domāt par aktivitātēm un to realizēšanu. Tagad galvenais esot neapstāties pie sasniegtā un šīs idejas uzrakstīt kā reālu projekta pieteikumu.

 

Karjeras nedēļas noslēgumā 13. oktobrī jaunieši uzzināja vairāk par brīvprātīgā darba iespējām. Pasākuma sākumā ikviens varēja pārbaudīt savas zināšanas par brīvprātīgā darba attīstības vēsturi, izpildot "brīvprātīgā darba testu". Vēlāk biedrības "RadiVidiPats" organizētā projekta "RadiBrīvprātībuPats" dalībnieki stāstīja, kur Liepājā ir iespējams veikt brīvprātīgo darbu un dalījās savā pieredzē. Pasākuma organizatore Linda Ulāne stāsta: "Jauniešiem bija daudz jautājumi par brīvprātīgo kustību un tas ir labs rādītājs, ka pasākums bija noderīgs un izdevies. Priecē, ka jaunieši vēlas būt brīvprātīgie un palīdzēt citiem."

 

Informāciju sagatavoja:
Liepājas Jauniešu māja
e-pasts: jauniesumaja@liepajasbjc.lv
tel.nr.: 25985882