ZIŅAS

Aicina pieteikties ASEM jauniešu vasaras skolai Ķīnā, Mongolijā un Krievijā
Aicina pieteikties ASEM jauniešu vasaras skolai Ķīnā, Mongolijā un Krievijā

2016. gadā tiek atzīmēta Āzijas un Eiropas sadarbības procesa (ASEM) 20. gadadiena, kā arī 20 gadi kopš veiksmīgākā ASEM jaunatnes projekta ASEF Summer University (ASEFSU20) pirmā izlaiduma.

Šogad Āzijas-Eiropas Fonds (ASEF) kopā ar partneriem jaunajiem ASEM dalībniekiem organizē izglītojošu ekskursiju par tēmu “Āzijas un Eiropas satikšanās: savienojamība pa zemi, jūru un gaisā”. ASEFSU20 pētīs savienojamības un transportēšanas konceptus šo divu reģionu starpā caur vēsturisko, mūsdienu un nākotnes prizmu. Divas nedēļas ilgais projekts notiks šī gada augustā un septembrī. Aicinām jaunos profesionāļus un studentus pievienoties eksperimentālai izglītības programmai, kas aptvers Ķīnas, Mongolijas un Krievijas Federācijas ekonomiskos koridorus.

Ir izsludināta pieteikšanās Open Call for Participation for ASEFSU20, kurā gaidām pieteikumus no 18 līdz 30 gadus veciem jauniešiem. Pieteikšanās termiņš: 2016. gada 5. aprīlis plkst. 23:59 GMT.

Piedalies apmaksātā, pieredzi paplašinošā ceļojumā cauri Ķīnai, Mongolijai un Krievijas Federācijai!

Kas? 20th ASEF Summer University (ASEFSU20) ir domāts jauniešiem, kas vēlas izpētīt transporta un tirdzniecības iespējas starp Eiropu un Āziju pagātnē, mūsdienās un nākotnē. Kļūsti par daļu no Eiropas un Āzijas jauno profesionāļu un studentu komandas, kas divu nedēļu laikā apceļos trīs valstis, pētot Āzijas un Eiropas saskarsmes punktus zemes, jūras un gaisa satiksmes ceļos.

Kāpēc? Atzīmējot Asia-Europe Meeting (ASEM) 20 gadu jubileju, ASEFSU20 pētīs Eiropas un Āzijas konnektivitātes konceptu caur trīs prizmām: cilvēciskās saskarsmes, tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības, kā arī transporta sistēmas prizmu. ASEFSU20 mērķis ir pastiprināt sociālās un ekonomiskās saites starp šīm divām pasaules daļām.

Kā? Ceļojuma maršruts vīsies caur trīs valstu ekonomiskajiem koridoriem, kur dalībnieki tiksies ar vietējās sabiedrības pārstāvjiem un risinās reāllaika uzdevumus par sauszemes, dzelzceļa, jūras un gaisa satiksmi. ASEFSU20 uzdevums būs savest pasākuma dalībniekus kopā ar valdības, biznesa, zinātnes un sabiedrības pārstāvjiem un piedāvāt augstākā līmeņa iespēju profesionālai un personiskai attīstībai.

Kad? Vasaras nometne paredzēta divas nedēļas starp 15. augustu uz 5. septembri (konkrēts laiks tiks precizēts).

Kur? Pekina (Ķīna), Harbina (Ķīna), Vladivostoka (Kreivijas Federācija), Čita (Krievijas Federācija), Irkutska (Krievijas Federācija) and Ulanbora (Mongolija)

Pieteikties te līdz otrdienai, 5. aprīlim, plkst. 23:59 GMT. Uzturēšanās un ceļa izdevumi tiks segti.

Atbildes uz jautājumiem FAQ un jaunākā informācija ASEFEdu Facebook lapā vai arī rakstiet mums epastā asefsu@asef.org