PROJEKTI

Ideju pavasaris
Ideju pavasaris

Imanta Ziedoņa muzejs kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem zinātnē aicina skolēnus piedalīties konkursā “Ideju pavasaris”, izaicinot jauniešus jaunrades procesam.

Projekta “Ideju pavasaris” mērķis ir aicināt jauniešus radīt idejas, kas modina radošumu caur darbu, paradoksiem, apvienojot, tā šķietami, nesavienojamo.

 

“Idejas” mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par radošo, radošuma veicinošo, inovācijām mūzikā, mākslā, ekonomikā, matemātikā, fizikā, ķīmijā vai Tev tuvā tēmā, parādot  attieksmi par Latvijā nozīmīgo un aktuālo, iesaistot līdzcilvēkus un sabiedrību kopumā.

 

Projekta mērķauditorija 9. - 12. klašu skolēni.

 

Konkursa darba uzdevums

Radīt idejas “skeletu”  ar nosaukumu “Ideju pavasaris”, kas ir  notikums//akcija/pasākums/eksperiments/pulciņš/ēdamais/izgudrojums u.c., kuru ir iespējams realizēt*.

 

*Notikuma norises vieta un mērķis ir vides uzlabošana Tev apkārt (tā var būt skola, pilsēta, valsts vai arī skolēna paša interpretācija par to, kas tas ir).

*Realizējams notikums ir iespēja ideju novest līdz realizācijai (2017. gada 31. maijs).

 

Vedinot uz izaicinošām domām un citējot apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2016” laureātu Egīlu Stalidzānu: “Prātā nāk zāles pļāvējs, kas ir efektīvāks  un vērtīgāks par vienu pašu asmeni un tam nepievienotu motoru. Tas, kurš šīs lietas (motoru un asmeni) savienoja, savienoja arī lauksaimniecību ar mehāniku un elektrotehniku.”


 

Radošās rezidences

 

Plānotas trīs radošās rezidences ziemā: Liepājā, Jelgavā un Daugavpilī (viena rezidence katrā pilsētā, katram dalībniekam ir iespēja nokļūt uz vienu no rezidencēm), kurās būs iespēja smelties dažāda veida pieredzes stāstus, kā arī piedalīties dažāda veida radošajās darbnīcās, lai pilnveidotu savas idejas “skeletu”.

 

Darbnīcas: fizika, kognitīvās zinātnes, bizness, mūzika, māksla, improvizācija / runas māksla, komunikācija / žurnālistika, kritiskā domāšana.

 

Konkursa nolikums un pieteikšanās  

 

Konkursa darbi līdz 2017.gada 24. janvārim jāiesūta elektroniski uz maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv vai jānogādā Imanta Ziedoņa muzeja birojā, Aldaru ielā 5, Rīgā, LV-1050.

 

Darbam jāpievieno: idejas apraksts* (līdz 500 vārdiem), vārds, uzvārds, skola, klase/kurss, telefona numurs un e-pasta adrese.

*Aprakstā jāatbild uz jautājumiem:

 • Kas ir Tava ideja;

 • Kam tā ir domāta ( mērķauditorija);

 • Kā tā mainīs vidi Tev apkārt;

 • Kas nepieciešams, lai to realizētu (resursi, komanda, utml.);

 • Kā tā tiks realizēta.

 

Iesniegtos darbus vērtēs žūrija 5 cilvēku sastāvā: apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāti zinātnē: Vjačeslavs Kaščejevs, Jurģis Šķilters un Egils Stalidzāns, Imanta Ziedoņa muzeja valdes loceklis Jānis Holšteins-Upmanis un fonda “Viegli” attīstības direktore Žanete Grende.  Izvērtējot idejas, tiks ņemts vērā - iespēja ideju realizēt, izpaustais radošums un darba kvalitāte.

Žūrija  izskatīs ideju atbilstību nolikumam, kas iegūs tiesības piedalīties “Ideju pavasara” radošajā rezidencē.

 

Ieguvums

 

 • Piedzīvot savas idejas transformācijas procesu.

 • Iegūt jaunus draugus un kontaktus.

 • Uzzināt kas ir ideja un kā tā veidojas.

 • Iespēja strādāt kopā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem, biznesmeņiem, improvizatoriem vai fiziķiem.

 • Ja dalībnieka ideja tiks realizēta, iespēja nokļūt Imanta Ziedoņa vasarnīcā “Dzirnakmeņi” Murjāņos.Imanta Ziedoņa muzeja misija:  Balstoties Imanta Ziedoņa (1933-2013) idejās, daiļradē paustajā un viņam tuvajās vērtībās, veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiemm radošā veidā izzināt sevi un pasauli.

INFORMĀCIJA PAR PIETEIKŠANOS

Radošās rezidences norisināsies trīs pilsētas, līdz ar to, reģistrējoties, aicinām izvēlēties pilsētu uz kuru vēlies doties! 
 
 • Jelgavā, 2017.gada 10.februārī (Zaļenieku (Zaļās) muižas pils). 
 • Liepājā, 2017. gada 17.februārī (Liepājas valsts 1. ģimnāzija). 
 • Daugavpilī, 2017.gada 24.februārī (Marka Rotko mākslas centrs).