ZIŅAS

Ziemassvētku ieskaņā Liepājas jaunieši iepriecina seniorus
Ziemassvētku ieskaņā Liepājas jaunieši iepriecina seniorus

Pirmdien, 12. decembrī, Liepājas Jauniešu mājas aktīvie jaunieši apmeklēja Veco ļaužu dzīvojamo māju Ganību ielā 135/141, lai kopīgi veidotu sveces no medus šūnām un radītu svētku sajūtu pirms gaidāmajiem Ziemassvētkiem. Liepājas jaunieši un seniori sadarbojas jau vairāk kā gadu un regulāri tiekas, lai interesanti un aktīvi pavadītu laiku.


Jau pagājušajā gadā jaunieši izlēma izdarīt kādu labu darbu- kopīgi devās pie Liepājas senioriem, lai spēlētu spēles, lasītu dzeju un jautri pavadītu laiku. Turpinot sadarbību, Ziemassvētku ieskaņā jauniešiem radās ideja kopīgi gatavot sveces no medus šūnām. Jaunieši ir pārliecināti, ka pateicoties kopīgai radošajai aktivitātei, seniori varēs kaut nedaudz sajust svētku tuvošanos.


Jauniešu mājas vadītāja Anna Īviņa atklāj, ka šāda savstarpēja sadarbība starp senioriem un jauniešiem ir ļoti būtiska, jo daļai senioru nav tuvinieku, tostarp mazbērnu, savukārt atsevišķiem jauniešiem nav vecvecāku. Kopīgo pasākumu laikā jauniešiem ir iespēja uzzināt senioru problēmas un situācijas ar kurām viņi saskaras, savukārt senioriem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar jauniešiem. Vienmēr šīs kopīgās tikšanās izvēršas par sirsnīgu kopā būšanu.


Gaidot gada sirsnīgākos svētkus - Ziemassvētkus, Liepājas Jauniešu mājas dalībnieki gatavojas iesaistīties arī Vislatvijas akcijā “Eņģeļu pasts”, kuras laikā tiks gatavotas vēstules cilvēkiem, kas mīt sociālās aprūpes centros, krīzes centros un aprūpes mājās. Šajās iestādēs dzīvo cilvēki, kuriem nav iespēju aiziet uz kafejnīcu vai kino un paviesoties pie draugiem. Īpaši svētku laikā šie cilvēki gaidu uzmanības apliecinājumu un uzmundrinošu sveicienu, pat ja tas ir no svešinieka.


Informāciju sagatavoja:
Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībniece Diāna Urbāne

jauniezurnalisti@liepajasbjc.lv
www.liepajasbjc.lv